Petra Kvitova - Sorana Cirstea: wynik meczu i relacja - turniej WTA 1000 w Miami

01/04/2023, 09:38 GMT+2

Petra Kvitova będzie rywalką Kazaszki Jeleny Rybakinej w finale prestiżowego turnieju tenisowego WTA 1000 w Miami. W drugim meczu półfinałowym Czeszka wygrała z Rumunką Soraną Cirsteą 7:5, 6:4.

Petra Kvitova of Czechia celebrates a point against Sorana Cirstea of Romania during the semifinals of the Miami Open at Hard Rock Stadium on March 31, 2023 in Miami Gardens, Florida.

Kvitova, która w poprzedniej rundzie poradziła sobie z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową, może mówić o wielkim powrocie.
Z 2:5 na 6:5
To rumuńska rewelacja - jedyna nierozstawiona tenisistka, która pozostała w turnieju i nie straciła jeszcze w Miami seta - zaczęła lepiej, bo prowadziła już 5:2, miała nawet dwie piłki setowe. Wydawało się, że pójdzie po swoje.
Tymczasem znana z dużej waleczności Czeszka zdołała wygrać pięć gemów z rzędu i po blisko godzinie gry odwróciła losy spotkania.
Fatalne końcowe minuty pierwszej odsłony w wykonaniu Cirstei miały przełożenie na początek drugiej. Rumunka szybko została przełamana i jak się okazało, był to kluczowy moment tej partii. Kvitova utrzymała tę przewagę do samego końca.
W sobotnim finale (godzina 21 polskiego czasu) jej rywalką będzie Rybakina, która już dzień wcześniej pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 7:6 (7-3), 6:4 i jest o krok od dołączenia do elitarnego Sunshine Double Club. Są w nim tenisistki, które w tym samym sezonie triumfowały w następujących po sobie "słonecznych" turniejach w Kalifornii - Indian Wells i na Florydzie - Miami.
Przed rokiem to osiągnięcie było dziełem Igi Świątek, a wcześniej dwukrotnie udało się to Niemce Steffi Graf - w latach 1994 i 1996, a także Belgijce Kim Clijsters w 2005 oraz Białorusince Wiktorii Azarence w 2016 roku.