Linette przegrała w Miami. Faworytka przebudziła się w idealnym momencie

27/03/2023, 22:11 GMT+2

Polka robiła co mogła, ale rywalka okazała się za mocna. Magda Linette pożegnała się z turniejem w Miami na 1/8 finału, po porażce z Amerykanką Jessicą Pegulą 1:6, 5:7.

Magda Linette

We wcześniejszych meczach w Miami Linette najpierw pokonała Rosjankę Jewgienię Rodinę, a następnie po pasjonującym boju wyeliminowała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę. Dlatego, choć nie była faworytką w konfrontacji z zajmującą trzecie miejsce w rankingu WTA Pegulą, należało się spodziewać dość wyrównanego pojedynku.
Niestety, nic z tych rzeczy. Amerykanka udowodniła, że nieprzypadkowo znajduje się tak wysoko na światowej liście.

Walka w drugim secie, ale to za mało

Pierwszy set to całkowita dominacja tenisistki z Buffalo. Tylko dwa gemy były bardziej wyrównane, ale zaledwie jeden zakończył się przełamaniem w wykonaniu Polki, podczas gdy rywalka dokonała tego czterokrotnie, w tym na piłkę setową. Po 29 minutach było 6:1 dla Peguli, która bardzo dobrze returnowała i grała skutecznie przy swoim serwisie.
Jednak druga partia ułożyła się dla Linette idealnie. Polka zaczęła od przełamania, a po chwili poszła za ciosem i prowadziła 2:0. Wydawało się, że Pegula przy stanie 3:2 dla zawodniczki z Poznania zaczyna odzyskiwać swój rytm, ale nic z tych rzeczy. Linette podwyższyła i ponownie wykorzystała break pointa. Było 5:2, jeden gem od wygranej w secie. I wtedy wszystko się posypało.
Pegula zaczęła grać zdecydowanie bardziej agresywnie, doprowadziła do dwóch przełamań i wyrównania 5:5. Wielka szkoda, bo w dziesiątym gemie Linette miała piłkę setową. Amerykanka już nie odpuściła, wygrała 7:5.
Ćwierćfinałową rywalką Peguli będzie zajmująca 26. miejsce w rankingu WTA Rosjanka Anastazja Potapowa, która wyeliminowała w dwóch setach Chinkę Zheng Qinwen.
Linette pozostała walka w deblu. We wtorek w parze z Amerykanką Bernardą Perą zmierzą się z Rumunką Iriną-Camelią Begu i Ukrainką Anheliną Kalininą. Stawką meczu będzie półfinał.