Decydowały pojedyncze piłki. Fręch za burtą w Guadalajarze

20/09/2023, 07:45 GMT+2

Magdalena Fręch na drugiej rundzie zakończyła występ w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Guadalajarze. Polska tenisistka po zaciętym boju uległa rozstawionej z numerem ósmym Rosjance Jekaterinie Aleksandrowej 6:7 (4-7), 6:7 (8-10). Spotkanie trwało dwie godziny i sześć minut.

Skrót meczu Muchova - Fręch w 2. rundzie US Open

W dziesiątym gemie pierwszego seta, przy serwisie rywalki, Fręch zmarnowała cztery piłki setowe. W tie-breaku natomiast szybko inicjatywę przejęła Aleksandrowa.

W drugiej partii zawodniczki po dwa razy wzajemnie się przełamywały i znów potrzebny był tie-break. W nim 25-letnia łodzianka nie wykorzystała dwóch piłek setowych. Później zaciekle walczyła i obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej się pomyliła.

Aleksandrowa wyrównała bilans

To było czwarte w historii spotkanie tych tenisistek i druga wygrana Aleksandrowej.

Fręch była jedyną Polką, która grała w Meksyku. Pierwotnie do turnieju zgłoszona była także wiceliderka rankingu WTA Iga Świątek, jednak wycofała się z niego z powodu napiętego terminarza.

Wynik 2. rundy:
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) - Magdalena Fręch (Polska) 7:6, (7-4), 7:6 (10-8).