WTA Dubaj 2024. Frustracja Igi Świątek w półfinale, rzuciła rakietą

23/02/2024, 19:37 GMT+1

Iga Świątek od dawna zdecydowanie lepiej na korcie radzi sobie z presją niż na początku kariery. Liderka rankingu nie była jednak w stanie utrzymać nerwów na wodzy w półfinałowym starciu z Anną Kalinską. W drugiej partii sfrustrowana kolejnym błędem, rzuciła rakietą. Ta nie nadawała się do dalszego użytku. Ostatecznie Polka odpadła w piątek z imprezy w Dubaju.

Frustracja Igi Świątek w półfinale WTA 1000 w Dubaju. Polka roztrzaskała rakietę (Getty Images)

Świątek była zdecydowaną faworytką piątkowego półfinału. Bukmacherzy za każdą złotówkę postawioną na Rosjankę przed spotkaniem płacili w stosunku 7:1.
Początek nie zwiastował problemów. Wprawdzie Kalinska grała bez kompleksów, ale po przełamaniu w szóstym gemie, Polka prowadziła 4:2. Potem przegrała sześć kolejnych gemów.

Ostrzeżenie i szybkie dwie akcje

Cztery w secie pierwszym i dwa w kolejnym. Właśnie w trakcie tego ostatniego gema zobaczyliśmy rzadko oglądany obrazek. Świątek była tak sfrustrowana następnym niewymuszonym błędem, że rzuciła rakietą.
Wtedy przegrywała w drugiej partii 0:1 i 15:30. Po chwili okazało się, że rakieta nie nadaje się do dalszej rywalizacji. Liderka rankingu musiała podejść do ławki i wymienić ją na nową. Takie coś jest niedozwolone w trakcie gema, gdy rakieta ulegnie uszkodzeniu z uwagi na celowe działanie zawodniczki.
Sędzia spotkania ukarała 22-latkę ostrzeżeniem, które nie miało żadnego znaczenia w kwestii wyniku na tablicy, bo było dopiero pierwszym w pojedynku. Miało jednak znaczenie w kontekście dalszej gry. Rosjanka szybko wygrała dwie następne wymiany.

Świątek rzuciła rakietą w drugim secie

Ostatecznie, mimo obronienia trzech piłek meczowych, drugiego seta przegrała w takim samym stosunku jak pierwszego, a więc 4:6.
W finale rywalką Kalinskiej będzie inna rewelacja imprezy Jasmine Paolini. Włoszka pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę.