WTA Dubaj 2024. Coco Gauff grała z Anną Kalinską. Świątek poznała półfinałową rywalkę

22/02/2024, 20:41 GMT+1

Spora niespodzianka w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju. Z imprezy odpadła turniejowa trójka Coco Gauff, która przegrała 6:2, 4:6, 2:6 z Anną Kalinską. Zwyciężczyni tego meczu o finał zagra z Igą Świątek.

Aryna Sabalenka - Coco Gauff. Skrót półfinału Australian Open

Raszynianka będzie zatem jedyną rozstawioną zawodniczką w najlepszej czwórce turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Iga przez trzy dotychczasowe mecze przeszła jak burza, nie tracąc nawet seta.

WTA Dubaj 2024. Faworytki nie mają łatwo

Mogło się więc wydawać, że zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czekać będzie na nią w półfinale, gdzie należało oczekiwać, że zmierzy się z wielce utalentowaną Amerykanką.
Zawodniczka z Florydy nie podołała jednak roli faworytki. Do pewnego momentu wszystko szło mimo to po jej myśli. W otwierającym secie straciła tylko dwa gemy i była już praktycznie jedną nogą w kolejnej rundzie. Potem nagle wszystko w jej grze się załamało. W secie drugim aż trzykrotnie straciła własne podanie. Rosjanka zaś przez dłuższy czas zmagała się z problemami zdrowotnymi i prosiła nawet kilkukrotnie o medical timeout.
Praca z fizjoterapeutą najwidoczniej poskutkowała - Kalinska przetrwała z problemami przez drugi set, by już w trzecim zupełnie, w zaskakujący sposób zdominować mistrzynię US Open.

Anna Kalinska zagra w półfinale z Igą Świątek

W decydującej partii straciła tylko dwa gemy i tym samym zameldowała się w półfinale. Tam zmierzy się ze Świątek, będącą niekwestionowaną faworytką i tego pojedynku, i już całego turnieju. Przykład Gauff pokazuje jednak, że w Dubaju nie mogą czuć się zbyt pewnie nawet najlepsze z tenisistek.