Dwie twarze Linette. Od 6:0 w pierwszym secie do porażki

Akt. 16/08/2023, 06:34 GMT+2

Magda Linette już poza turniejem WTA 1000 w Cincinnati. Polka mimo świetnego początku meczu przegrała ze zdecydowanie niżej notowaną Amerykanką Ann Li 6:0, 6:7 (5-7), 2:6 i nie wykorzystała szansy, by w drugiej rundzie zmierzyć się z Aryną Sabalenką.

Magda Linette na Wimbledonie 2023 (Getty Images)

Polka, 23. w rankingu WTA, w pierwszym secie całkowicie zdominowała 192. w tym zestawieniu osiem lat młodszą Amerykankę, zwyciężając 6:0, chociaż każdy gem grany był na przewagi.

Fatalny początek trzeciego seta

W drugiej partii sytuacja się zmieniła. Li rozpoczęła od szybkiego przełamania i prowadzenia 2:0. Poznanianka chwilę później wyrównała na 3:3 i między tenisistkami wywiązała się walka gem za gem. W tie-breaku minimalnie lepsza okazała się jednak niżej notowana Amerykanka.

Początek decydującej partii to seria prostych błędów Polki, która przegrywała już 0:5. Wtedy zdołała wygrać dwa gemy, ale mająca chińskie korzenie Li nie zaprzepaściła szansy i przypieczętowała sukces. W drugiej rundzie zagra z wiceliderką światowego rankingu Aryną Sabalenką z Białorusi.

To było drugie spotkanie tych zawodniczek. W 2019 roku w imprezie ITF w Manchesterze górą w dwóch setach była Linette, która przegrała też mecz otwarcia w Montrealu.

W Cincinnati zagra również Iga Świątek. Liderka światowego rankingu w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, natomiast w drugiej zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.