Świątek poznała rywalkę w półfinale. Bilans ich meczów jest miażdżący

Przemysław Kuwał

Akt. 19/08/2023, 17:13 GMT+2

Coco Gauff pokonała Jasmine Paolini i będzie rywalką Igi Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka i Amerykanka zmierzą się już po raz ósmy, a wszystkie dotychczasowe starcia wygrała liderka światowego rankingu tenisistek.

Iga Świątek w turnieju WTA 1000 w Montrealu (Getty Images)

Świątek nie miała w piątek łatwo. Zmierzyła się mistrzynią Wimbledonu Marketą Vondrousovą i szczególnie w pierwszym secie musiała się mocno napracować. Wygrała ostatecznie 7:6(3), 6:1 i mogła w spokoju czekać na nazwisko następnej rywalki.

Miażdżący bilans meczów bezpośrednich

Tą - zgodnie z oczekiwaniami - będzie Gauff. 19-latka, siódma rakieta świata pokonała zdecydowanie niżej notowaną Paolini 6:3, 6:2. Amerykanka obie partie zaczynała od wyniku 0:2, ale później przejmowała pełną kontrolę.
Na starcie ze Świątek Gauff może wyjść z drżącymi kolanami. Polka jest jej prawdziwą zmorą i wygrała wszystkie siedem meczów, które dotąd rozegrały. Ba, Amerykanka nie zdołała zwyciężyć w choćby jednym secie. Ostatni raz obie spotkały się w ćwierćfinale Roland Garros 2023.
Mecz odbędzie się w sobotę. Organizatorzy nie podali jeszcze jego godziny.