Przemysław Kuwał

Akt. 19/08/2023, 20:03 GMT+2

20:02
20:02
Mecz trwał aż dwie godziny i 52 minuty. Porażka Igi boli, ale to, co najważniejsze ma się wydarzyć na US Open, gdzie Polka będzie bronić tytułu.
20:01
Ostatni gem był wojną nerwów, ale szczególnie po stronie Gauff. 19-latka walczyła o życiowy sukces i ostatecznie go ma. W ósmym meczu po raz pierwszy pokonała Świątek.
19:59
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 4:6. Koniec meczu. Gauff zagra w finale. Amerykance drżała ręka, ale to samo dotyczyło Polki. To Iga popełniła więcej błędów w tym gemie. Szkoda, ale szansa do rewanżu już niedługo podczas US Open.
19:58
Trzecia piłka meczowa obroniona. Ufff...
19:56
Aut... Gramy na przewagi.
19:56
Iga obroniła dwie piłki meczowe i ma brejpointa!
19:49
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 4:5 (III set). Dobry, pewnie wygrany gem. Teraz trzeba wszystko postawić na jedną szalę i za wszelką cenę odebrać podanie Gauff. W przeciwnym razie to Amerykanka zagra w finale.
19:45
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 3:5 (III set). Była pierwsza pomyłka przy siatce, były kolejne błędy też z głębi kortu. Przy 40:0 wydawało się, że Polka już nie powalczy. Ale powalczyła! Doprowadziła do gry na przewagi, w której jednak lepsza była Amerykanka. Gauff brakuje już tylko jednego gema, ale jeszcze nie wszystko stracone.
19:34
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 3:4 (III set). Cincinnati, mamy problem. Iga bardzo szybko popełniła trzy błędy i musiała się bronić. Za pierwszym razem się udało, ale za drugim piłka lądowała za linią. Gauff ma przełamanie i jest bardzo blisko triumfu.
19:30
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 3:3 (III set). Pierwszy punkt w gemie to kapitalny winner Igi, na który dwoma świetnymi serwisami odpowiedziała Gauff. Ostatecznie, po twardej walce, Amerykanka kolejny raz wyrównuje stan seta.
19:24
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 3:2 (III set). Tak gra pierwsza rakieta świata. Presja rośnie, a Iga trafia coraz pewniej. Oddała Gauff tylko jeden punkt i wraca na prowadzenie.
19:20
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 2:2 (III set). Jeszcze jeden znakomity gem serwisowy Gauff. Prawda jest też taka, że Iga zbyt mocno się spieszyła i dwa punkty oddała rywalce bez walki.
19:15
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 2:1 (III set). Zaczęło się od błędu, ale Iga zareagowała dwoma winnerami. Przydarzył się jeszcze zupełnie nieudany skrót, który nie przeszkodził na szczęście w wygraniu gema. Jest prowadzenie i czas na próbę przełamania.
19:09
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 1:1 (III set). Iga zaczęła od świetnej wymiany, ale później - kolejny raz w tym meczu - karty rozdawał serwis Gauff. Równo.
19:05
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 1:0 (III set). Gauff wróciła z nową energią i dużą ochotą do walki już w pierwszym gemie. Górę wziął jednak spokój Polki i to ona jako pierwsza obejmuje prowadzenie.
19:01
Coco zdecydowała się skorzystać z przerwy toaletowej, więc mamy kilkuminutową przerwę.
19:00
18:59
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 6:3. Tak jest! Iga w końcu przełamuje po raz drugi i to bez straty punktu! Co za gem na wagę seta?! Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że to Polka będzie serwować jako pierwsza w trzecim secie!
18:56
Świątek - Gauff 6:7 (2-7), 5:3 (II set). Możemy odetchnąć, bo błędy z poprzedniego gema nie odcisnęły piętna na Idze. Pojawił się jeden podwójny błąd serwisowy, ale poza nim gra Polki była wzorowa.