Iga Świątek zagra z Qinwen Zheng w 1/8 finału turnieju w Cincinnati

Akt. 17/08/2023, 16:54 GMT+2

Iga Świątek poznała rywalkę w 1/8 finału turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati. Będzie nią Chinka Qinwen Zheng. Kiedy i o której mecz?

Iga Świątek w turnieju WTA 1000 w Montrealu (Getty Images)

59 - tyle minut potrzebowała liderka światowego rankingu na pokonanie 34. obecnie w rankingu Collins 6:1, 6:0. Godzinę dłużej trwał mecz, który wyłonił następną rywalkę Polki.
Qinwen Zheng w środę przegrała gładko pierwszego seta z utytułowaną Amerykanką Venus Williams, starszą siostrą słynnej Sereny 1:6, ale w dwóch kolejnych była wyraźnie lepsza. Efekt? Wygrana 6:2, 6:1.

Qinwen Zheng wyeliminowała Venus Williams

43-letnia Venus Williams to legenda tej dyscypliny. Triumfowała w siedmiu turniejach wielkoszlemowych w singlu - pięciokrotnie w Wimbledonie i dwa razy w US Open. W światowym rankingu zajmuje obecnie dopiero 533. miejsce, ale dzięki "dzikiej karcie" wystąpi w rozpoczynającym się 28 sierpnia US Open.

Iga Świątek - Qinwen Zheng: kiedy i o której mecz? Gdzie relacja online?

Mecz o awans do ćwierćfinału pomiędzy Polką a Chinką odbędzie się już w czwartek 17 sierpnia. Początek po godzinie 19 polskiego czasu. Wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl. Będzie to drugie starcie dnia na Grandstandzie, czyli drugim co do ważności korcie. O 17 zmagania na tym obiekcie tego dnia zainaugurują Niemiec Alexander Zverev i Rosjanin Danił Miedwiediew.
To będzie czwarta konfrontacja liderki światowego rankingu z 20-letnią Chinką, zajmującą obecnie 24. miejsce na liście WTA. Wszystkie dotychczasowe pojedynki wygrała Polka. Ostatni miał miejsce w kwietniu tego roku w Stuttgarcie. 22-letnia raszyianka wygrała 6:1, 6:4.