Marketa Vondrousova doznała kontuzji w Berlinie. Czy wystąpi na Wimbledonie?

Akt. 20/06/2024, 19:36 GMT+2

W czwartkowe popołudnie kibice Markety Vondrousovej zamarli. W trakcie meczu 2. Rundy z Anną Kalinską mistrzyni Wimbledonu niebezpiecznie się poślizgnęła i musiała się wycofać z turnieju w Berlinie.

Vondrousova wygrała 2. gema w 2. secie meczu z Świątek w ćwierćfinale Roland Garros

Vondrousova to "szóstka" światowego tenisa. Ten sezon ma niespecjalny, natomiast w dalszym ciągu jest jedną z faworytek na kortach All England Clubu.
Droga Czeszki do Londynu wiodła przez Berlin, gdzie w tym tygodniu rozgrywany jest mocno obsadzony turniej na kortach trawiastych. W pierwszym meczu Vondrousova bez większych problemów poradziła sobie z kwalifikantką Rebeką Masarovą. Drugi, czwartkowy, zapamięta na długo.

Poślizg niekontrolowany

Przy 5:3 idąca jak po swoje czeska tenisistka serwowała po pierwszego seta. W jednej z akcji zrobiła ruch do piłki i poślizgnęła się na wydeptanym korcie. Lewa noga Czeszki mocno odjechała, ale nie to okazało się problemem. Upadając, Vondrousova nienaturalnie wygięła bowiem prawą nogę. Długo się nie podnosiła. Doznała kontuzji prawego uda.
Po przerwie medycznej z zabandażowanym udem Vondrousova wróciła do gry, ale na bardzo krótko. Nie była w stanie kontynuować spotkania. W takich okolicznościach Kalinska awansowała w Berlinie do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze swoją rodaczką Darią Kasatkiną bądź turniejową dwójką Białorusinką Aryną Sabalenką (ich mecz później w czwartek).
Na diagnozę urazu Vondrousovej trzeba będzie jeszcze poczekać, ale na powrót do zdrowia obrończyni tytułu nie ma dużo czasu. Wimbledon rozpoczyna się 1 lipca.