WTA 500 Berlin 2024. Aryna Sabalenka skreczowała w ćwierćfinale z Anną Kalinską

22/06/2024, 16:35 GMT+2

Zaledwie 36 minut trwał ćwierćfinał turnieju WTA 500 w Berlinie pomiędzy Aryną Sabalenką a Anną Kalinską. Wyżej notowana z tenisistek musiała poddać mecz z powodu urazu barku. Swojego spotkania w całości nie rozegrała także inna zawodniczka z czołowej dziesiątki światowego rankingu - Ons Jabeur.

Andriejewa pokonała Sabalenkę w ćwierćfinale Roland Garros

W sobotni pojedynek lepiej weszła Kalinska (24. WTA), która szybko przełamała rywalkę, wychodząc na prowadzenie 2:1.
Gdy Sabalenka (3. WTA) przegrała kolejnego własnego gema serwisowego, uwidoczniły się jej problemy zdrowotne.
Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa skorzystała z przerwy medycznej i po pomocy fizjoterapeutycznej wróciła na kort.
Nie na długo, bo tenisistki zdążyły zagrać jeszcze szóstego gema oraz pierwszą piłkę siódmego, po czym trzecia rakieta świata poddała spotkanie. Przegrywała wówczas już 1:5 i nie widziała możliwości odwrócenia losów pojedynku.

Krecz za kreczem w Berlinie

Kontuzja Sabalenki nie jest pierwszą podczas tegorocznego turnieju w stolicy Niemiec.
W czwartek i piątek skreczowały odpowiednio Czeszka Marketa Vondrousova (6. WTA) oraz reprezentantka Kazachstanu Jelena Rybakina (4. WTA).
W sobotę do tego grona dołączyła także Tunezyjka Jabeur (10. WTA), która nie dokończyła hitowo zapowiadającego się meczu z Amerykanką Coco Gauff (2. WTA).
Na ten moment nie wiadomo, czy wyżej wymienione tenisistki będą gotowe do startu w wielkoszlemowym Wimbledonie (1-14 lipca).
W półfinałach Kalinska zmierzy się z Wiktorią Azarenką (19. WTA), a Gauff z lepszą z pary Jessica Pegula (5. WTA) - Katerina Siniakova (30. WTA).

Anna Kalinska - Aryna Sabalenka 5:1, krecz Sabalenki