Iga Świątek - Tatjana Maria: wynik meczu na żywo i relacja z meczu turnieju WTA w Bad Homburg

Akt. 26/06/2023, 21:17 GMT+2

My za dziś dziękujemy i czytamy się w najbliższym czasie, przy kolejnych meczach Igi.

Mamy to i już myślimy o kolejnych wyzwaniach. Tym będzie w 2. rundzie Jil Teichmann.
6:0
I widać też wyraźną perspektywę na ugranie czegoś więcej w tym meczu. Iga wygrywa tego seta do zera, a cały mecz w trzech setach. Konkretna praca konkretnej zawodniczki.
To jest to unoszenie się nad kortem, o którym wspominaliśmy przed chwilą. Widać wyraźne rozluźnienie.
5:0
Przełamanie po raz trzeci. Iga unosi się momentami nad kortem, a Marii właściwie na nim nie ma. Teraz, przy własnym serwisie, ugrała tylko jedną wymianę.
4:0
Czyżby królowa bajgli właśnie otwierała piekarnię nawet po 21? Jest już 4:0, Maria wyraźnie podłamana i zagubiona.
Czy możemy spodziewać się więcej tak eksplozywnych akcji Świątek na trawie w tym roku? Niewykluczone.
Sieć podbija konkretne, analityczne podejście do meczu Igi. Przed setem trzecim otworzyła notatki i zaczęła studiować grę rywalki czy też po prostu specyfikę gry na trawie. Talent i praca. Nie bez przyczyny mówimy tu o numerze jeden.
3:0
Było 30:0, było po 30, ale na tej trzydziestce właśnie kończy tego gema Maria. Przełamanie numer dwa w gemie numer trzy. Jesteśmy już bardzo blisko pierwszej wygranej Świątek na trawie w tym sezonie.
2:0
Teraz gem wygrany na czysto, bez straty punktu. Kawał dobrej roboty.
W ostatnich akcjach Polka bardzo dobrze rozprowadza rywalkę po korcie. Maria biega od jednego narożnika do drugiego, lecz bezskutecznie.
1:0
Ten pierwszy gem ma w sobie coś wyjątkowego. Iga wygrywa trzecie kolejne otwarcie przy serwisie rywalki. Oby był to dobry omen dla reszty tego seta.
Tam dalej gramy.
6:2
Świetna dyspozycja Igi w tym secie daje jej wygraną do dwóch. Oby tak dalej.
5:1
Oby tak dalej. Kolejny gem, kolejny wygrany, kolejny ze straconą tylko jedną piłką. Trzeci secie, nadchodzisz.
4:1
Podwójne przełamanie! Iga oddała rywalce tylko jeden punkt przy jej serwisie. Widać, że wyciągnęła wnioski z tego, co jej się nie udało w poprzednim secie.
3:1
Nie mogło być inaczej. Mądrze rozegrany i dobrze wybroniony gem Świątek. Znów jesteśmy w połowie drogi do wygrania gema. Niestety, ale tę historię skądś dobrze znamy. Oby tym razem bez podobnych, niemiłych niespodzianek.
Mamy zmianę stron i chwilę na odpoczynek.
2:1
Liczyliśmy na prawo serii, ale nie tym razem.
2:0
A po niedługiej chwili już jest wygrany kolejny gem. Jak dotąd nasza zawodniczka nie straciła w tym secie choćby punktu. Robi wrażenie.