Cztery piłki meczowe to za mało dla Linette. Smutny koniec w Adelaide

Akt. 09/01/2024, 10:45 GMT+1

Mecz straconych szans - tak można podsumować występ Magdy Linette (24. WTA) w turnieju WTA w Adelaide, który jest ostatnim sprawdzianem przed Australian Open. Polska singlistka miała aż cztery piłki meczowe z Jekatieriną Aleksandrową (21. WTA), a mimo to przegrała 6:3, 6:7(8), 5:7.

Magda Linette o finałach WTA

Linette nie miała szczęścia w losowaniu. Już w pierwszej rundzie trafiła bowiem na 21. światowego rankingu, z którą jednak miała dodatni bilans bezpośrednich spotkań (2-1).

Tie-break niewykorzystanych szans

W pierwszym secie Polka imponowała solidnością, niezwykle mocno pracując w defensywie, by kolejne piłki wracały na stronę rywalki. Ta popełniała błędy, nie mogąc pochwalić się aż taką regularnością.
Po czterech breakach panie remisowały 3:3, ale w końcówce to poznanianka popisała się swoim trzecim przełamaniem, na 5:3, i w kolejnym gemie zdołała zamknąć partię po 33 minutach.
Druga odsłona miała inne oblicze. Za sprawą dużo lepszych serwisów na przełamanie trzeba było czekać niezwykle długo, bo do jedenastego gema. W grze Linette najbardziej imponowały returny. Głębokie, z odpowiednim kierunkiem, sprawiały wielki problem wyżej notowanej rywalce. Prowadząca 6:5 Polka mogła postawić kropkę nad i, wystarczyło tylko obronić podanie. Rosjanka odpowiedziała jednak przełamaniem powrotnym, doprowadzając do tie-breaka.
Lepiej, od prowadzenia 3-0 zaczęła go Aleksandrowa. Na szczęście nasza reprezentantka nie złożyła broni i doprowadziła do remisu, a potem do stanu 6-4. Miała dwie, a łącznie w tie-breaku aż cztery piłki meczowe! Niestety, w decydujących momentach Polce brakowało koncentracji. Rywalka za każdym razem się broniła, po czym sama zadała decydujący cios.

Cztery ostatnie gemy dla Aleksandrowej

Trzeci set miał podobny przebieg. Obie zawodniczki znów unikały gry przy siatce. Różnica taka, że Linette wcześniej, bo w ósmym gemie, doczekała się przełamania. Co z tego, skoro grająca pod presją przeciwniczka jakby zyskała nowe siły. Niektórymi zagraniami wręcz odbierała ochotę do gry poznaniance. Najpierw przyszło jedno przełmanie, potem drugie. I z wyniku 5:3 zrobiło się 5:6. Na koniec to Rosjanka postawiła kropkę nad i. Po dwóch godzinach i 45 minutach cieszyła się z awansu.
W drugiej rundzie czeka na nią rodaczka Weronika Kudiermietowa, która na otwarcie pokonała amerykańską kwalifikantkę Ashlyn Krueger 6:2, 7:5.