Kolejna porażka. Trwa trudny powrót Naomi Osaki

06/02/2024, 17:39 GMT+1

Urlop macierzyński nadal okazuje się sporą przeszkodą w odzyskaniu przez Naomi Osakę pełnego meczowego rytmu. Była liderka światowego rankingu przegrała kolejny mecz na wczesnym etapie turnieju, tym razem ulegając 5:7, 0:6 Danielle Collins w pierwszej rundzie imprezy WTA w Abu Zabi.

Skrót meczu Garcia - Osaka w 1. rundzie Australian Open

26-letnia Osaka, która po urlopie macierzyńskim zajmuje obecnie 757. miejsce w światowym rankingu, od powrotu na kort wygrała tylko jeden mecz, w Brisbane. Następnie przegrała w pierwszej rundzie Australian Open. Sytuacja powtórzyła się w Abu Zabi.

Niecałe półtorej godziny i do domu

Japonka w pierwszym secie nieznacznie uległa rywalce (71. miejsce w rankingu WTA). Drugą partię przegrała już do zera i po godzinie i 23 minutach została wyeliminowana z turnieju.
Azjatka w 2019 roku została numerem jeden światowego rankingu. Łącznie na tej pozycji utrzymała się przez 25 tygodni. W dorobku ma siedem trofeów, w tym cztery tytuły Wielkiego Szlema: US Open (2018, 2020) i Australian Open (2019, 2021).
Pierwszą rundę w Abu Zabi przeszła we wtorek Magda Linette, która pokonała 18-letnią Alexandrę Ealę z Filipin 7:6 (7-4), 6:1.