Magda Linette szaleje w Abu Zabi. Po wygranej w singlu odprawiła renomowane rywalki w deblu

Mariusz Czykier

Akt. 06/02/2024, 20:07 GMT+1

Magda Linette i Bernarda Pera wygrały 6:3, 6:3 z Naomi Osaką i Ons Jabeur, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej w Abu Zabi. Wcześniej Polka zakończyła zwycięstwem singlowy pojedynek z reprezentującą Filipiny Alexandrą Ealą.

Linette i Pera odpadły w ćwierćfinale US Open

Pierwotnie naprzeciw Osaki i Jabeur miały stanąć Xinyu Wang oraz Saisai Zheng, ale chiński debel wycofał się z rywalizacji. Linette i Pera wskoczyły do drabinki w ich miejsce.
Mimo że po drugiej stronie siatki stały uznane tenisowe gwiazdy, to Polka i Amerykanka miały w rękach lepsze karty. Na ich korzyść działało przede wszystkim to, że grały z sobą już wiele razy, docierając m.in. do ćwierćfinału ubiegłorocznego US Open. Osaka i Jabeur w deblu zagrały razem po raz pierwszy.
Różnice w zgraniu i doświadczeniu były widoczne niemal od pierwszych piłek. Japońsko-tunezyjski debel serwował słabo i już w pierwszym gemie serwisowym bliski był przełamania.

Zaczęły od straty, skończyły szybką wygraną

Co ciekawe, to Linette i Pera jako pierwsze straciły własne podanie, ale już w kolejnym gemie odrobiły stratę, a chwilę później przełamały Osakę i Jabeur po raz drugi. Po 32 minutach zakończyły pierwszego seta wygraną 6:3. Na wygranie takim samym wynikiem drugiej partii Polka i Amerykanka potrzebowały dziesięciu minut więcej.
W ćwierćfinale naprzeciw Linette i Pery stanie rozstawiony z numerem 3 tajwańsko-meksykański debel Hao-Ching Chan i Giuliana Olmos.
Dla Linette deblowe zwycięstwo nad Osaką i Jabeur było już drugim wtorkowym triumfem w Abu Zabi. Kilka godzin wcześniej w grze pojedynczej pokonała Filipinkę Alexandrę Ealę.
Całkowicie inne wspomnienia będzie mieć Japonka. Wracająca w tym roku do rywalizacji po macierzyńskiej przerwie była liderka rankingu przed porażką w deblu przegrała 5:7, 0:6 z Danielle Collins w turnieju singla.