Znakomita reakcja Djokovicia. Wyrównał rekord Federera

Lukasz Lasia

Akt. 11/07/2023, 22:31 GMT+2

Niespodzianki nie było. Novak Djoković pokonał Andrieja Rublowa 4:6, 6:1, 6:4, 6:3 i awansował do półfinału Wimbledonu. O finał wielkoszlemowego turnieju obrońca tytułu powalczy z Włochem Jannikiem Sinnerem.

Djoković – Kyrgios w finale Wimbledonu

To było piąte spotkanie obu tenisistów i czwarte zwycięstwo Djokovicia. Wicelider światowego rankingu, który w ćwierćfinale wyeliminował w czterech setach Huberta Hurkacza, małą wpadkę zaliczył tylko w pierwszym secie, gdy w dziewiątym gemie niespodziewanie dał się przełamać.
Później zareagował jak prawdziwy mistrz. Serwis już go nie zawiódł, a Rublow nie był w stanie utrzymać rewelacyjnego poziomu, na którym początkowo grał. Serb uzyskał awans w dwie godziny i 50 minut.

Jak Becker

We wtorek zaliczył 14. w historii swoich występów na Wimbledonie wygrany mecz po przegranym pierwszym secie. Wyrównał tym samym osiągnięcie dotychczasowego lidera tej klasyfikacji słynnego Borisa Beckera. Licząc wszystkie turnieje wielkoszlemowe, dla Serba to już takie 46. spotkanie.
To będzie także jego 46. wielkoszlemowy półfinał. Tyle samo w erze open zanotował tylko legendarny Szwajcar Roger Federer.
"Nole" walczy o ósmy w karierze i piąty z rzędu triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie. W Londynie - poza czterema ostatnimi edycjami - świętował sukces także w latach 2011 i 2014-15. Rekord ośmiu tytułów należy do Federera.

Historyczny półfinał Włocha

Kolejnym rywalem Djokovicia, który jest rekordzistą w liczbie wygranych imprez wielkoszlemowych, będzie Jannik Sinner. 21-letni Włoch pokonał Rosjanina Romana Safiullina 6:4, 3:6, 6:2, 6:2 i po raz pierwszy w karierze dotarł do wielkoszlemowego półfinału. Z Serbem mierzył się wcześniej dwukrotnie i doznał dwóch porażek. Jedna miała miejsce w ćwierćfinale ubiegłorocznego Wimbledonu.

Na środę zaplanowano pozostałe ćwierćfinały. Rozstawiony z jedynką Hiszpan Carlos Alcaraz zagra z Duńczykiem Holgerem Rune (nr 6.), a Rosjanin Daniił Miedwiedew (3.) z Amerykaninem Christopherem Eubanksem.