Maria Sakkari odpadła w 1. rundzie Wimbledonu po porażce z Martą Kostiuk

Michał Rożniatowski

05/07/2023, 21:27 GMT+2

Nie lada niespodzianką zakończył się mecz pierwszej rundy Wimbledonu z udziałem Marii Sakkari. Greczynka, rozstawiona w Londynie z numerem ósmym, przegrała z Ukrainką Martą Kostiuk 6:0, 5:7, 2:6.

Muchova wyeliminowała Sakkari w 1. rundzie Roland Garros

Początek starcia Sakkari (8. WTA) z Kostiuk (36. WTA) był wymarzony dla wyżej notowanej z zawodniczek. W inauguracyjnym secie była trzecia rakieta świata grała jak w transie i nie dała żadnych szans rywalce, triumfując po zaledwie 27 minutach walki 6:0.

Kostiuk odwróciła losy rywalizacji

W drugiej partii obraz meczu był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Ukrainka popełniała wyraźnie mniej niewymuszonych błędów i grała na lepszej skuteczności pierwszego podania. Efekt? Zwycięstwo 7:5, co dało jej remis w całym meczu.
Trzeci set toczył się z kolei pod całkowite dyktando 21-latki z Kijowa, która raz po raz popisywała się znakomitymi akcjami przy siatce. A dwa przełamania serwisu Greczynki przyniosły młodszej tenisistce wygraną 6:2 i dość nieoczekiwany awans do 1/32 finału.
W kolejnej rundzie rywalką Kostiuk będzie Hiszpanka Paula Badosa (35. WTA), która w środę pokonała Amerykankę Alison Riske-Amritraj (141. WTA) 6:3, 6:3.