Świątek poznała rywalkę w 3. rundzie. Dotychczasowy bilans spotkań korzystny dla Polki

Mariusz Czykier

Akt. 06/07/2023, 14:29 GMT+2

Petra Martić będzie rywalką Igi Świątek w 1/16 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. W meczu 2. rundy rozstawiona z numerem 30 Chorwatka pokonała Francuzkę Diane Parry 4:6, 6:3, 6:3.

Iga Świątek w Wimbledonie 2023 (Getty Images)

Z 32-letnią Martić młodsza o dekadę Polka spotykała się dotąd dwukrotnie. Zarówno mecz 1. rundy turnieju Indian Wells przed dwoma laty, jak i tegoroczny pojedynek w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie, padły łupem aktualnej liderki rankingu.
Chorwatka ma jednak spore doświadczenie w grze na trawie, chociaż nie jest to jej ulubiona nawierzchnia. Tegoroczny występ w Wimbledonie jest już jedenastym w karierze zawodniczki, trzy razy docierała do 1/8 finału.

Problemy na początku meczu z 20-latką

Mecz chorwackiej tenisistki z 20-letnią Francuzką, na początku bardzo wyrównany, nieoczekiwanie pod koniec pierwszego seta przechylił się na stronę Parry. Dopiero w drugiej partii Martić odzyskała inicjatywę i doprowadziła do wyrównania.
W trzecim secie gra przebiegała już niemal całkowicie pod kontrolą 32-latki. Wcześnie przełamała młodą rywalkę i utrzymała prowadzenie do końca. W 9. gemie, przy serwisie Parry, doprowadziła do piłek meczowych. Dwie z nich Francuzka obroniła. Przy trzeciej była już bezradna.