Aryna Sabalenka - Varvara Gracheva: wynik meczu i relacja - 2. runda

Akt. 07/07/2023, 19:57 GMT+2

Aryna Sabalenka w kolejnej rundzie Wimbledonu. Wiceliderka światowego rankingu potrzebowała trzech setów, by poradzić sobie z Varvarą Grachewą. Ostatecznie zwyciężyła 2:6, 7:5, 6:2.

Muchova wygrała pierwszego seta w półfinale Roland Garros z Sabalenką

W poprzedniej rundzie Białorusinka łatwo, w dwóch setach, poradziła sobie z Węgierką Panną Udvardy. Kolejna rywalka zawiesiła jej poprzeczkę nieco wyżej.

Musiała wziąć się w garść

Gracheva - 41. zawodniczka światowego rankingu - zaczęła mecz od przegranego serwisu, ale potem spisywała się bardzo dobrze i pierwszą partię wygrała, tracąc tylko dwa gemy. Podanie straciła ponownie dopiero w jedenastym gemie drugiego seta, za co słono zapłaciła.
Dla sfrustrowanej Białorusinki był to przełom. W trzeciej partii Sabalenka przebudziła się na dobre. Francuzkę przełamała dwukrotnie i ostatecznie zakończyła mecz równo po dwóch godzinach.
W kolejnej rundzie rywalką wiceliderki rankingu będzie Anna Blinkowa z Rosji (40. WTA).