Linette górą w polskim starciu na Wimbledonie

08/07/2023, 19:23 GMT+2

W pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju deblowego na kortach Wimbledonu Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera pokonały Katarzynę Piter i Niemkę Tatjanę Marię 6:3, 6:3. Zwyciężczynie w kolejnym meczu trafią na parę gospodarzy.

Skrót meczu Linette/Pera - Stosur/Zhang w 2. rundzie Australian Open

Magdalena Linette w turnieju singlowym dotarła do trzeciej rundy, gdzie w piątek przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencić 3:6, 1:6. W tej sytuacji Polka mogła już skupić się na rywalizacji deblowej.

Linette wygrała w deblu

Linette w turnieju wimbledońskim wystartowała w parze z Amerykanką Perą. Ich pierwszą przeszkodą był polsko-niemiecki duet Piter - Maria. 32-letnia poznanianka od dawna koncentruje się na deblu. Nie miała jednak doświadczenia ze wspólnej gry z Marją, bo w przeszłości ze sobą nie występowały. Pod względem zgrania Linette i Pera biły przeciwniczki na głowę.
Dość niespodziewanie na początku pierwszego seta to Piter i Marja przełamały rywalki, po czym wyszły na prowadzenie 2:1. Linette i Pera potrafiły jednak pozbierać się, wygrały pięć z sześciu kolejnych gemów i zwyciężyły 6:3.
W drugiej odsłonie meczu nadal inicjatywę miał debel polsko-amerykański. Tym razem Linette i Pera przełamały rywalki w piątym gemie, a po chwili objęły prowadzenie 4:2. Wówczas trzeba było przerwać spotkanie z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort starcie było zacięte, ale ostatecznie ze swojego pierwszego deblowego zwycięstwa na Wimbledonie cieszyły się Linette i Pera.
W kolejnej rundzie zmierzą się z brytyjską parą Naiktha Bains - Maia Lumsden.
(dasz/łup)
Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) - Katarzyna Piter, Tatjana Maria (Polska, Niemcy) 6:3, 6:3