Maraton jej nie zmęczył. Linette w półfinale

08/02/2024, 12:49 GMT+1

Magda Linette awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Abu Zabi w grze podwójnej. W parze z Amerykanką Bernardą Perą pokonała w czwartek rozstawione z trójką Hao-Ching Chan z Tajwanu i Meksykankę Giulianę Olmos 7:6(6), 6:1. Dzień wcześniej poznanianka rozegrała najdłuższy singlowy mecz tego sezonu w cyklu WTA.

Linette i Pera wygrały 2. seta w starciu z parą Brady/Stefani w ćwierćfinale US Open

W środę Linette spędziła na korcie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich aż trzy godziny i 42 minuty. W meczu drugiej rundy gry pojedynczej przegrała jednak z rozstawioną z szóstką Brazylijką Beatriz Haddad Maią 6:7(6), 7:6(1), 1:6.

Niesamowita pogoń

Na szczęście Polka zdołała zregenerować się do czwartku, choć na kort wyszła już o godz. 10.10 czasu miejscowego.
Szczególnie dramatyczny był pierwszy set. Linette i Pera przegrywały w nim już 0:3, a przy 2:5 zdołały obronić trzy piłki setowe. To był punkt zwrotny. W tie-breaku ani na moment nie pozwoliły rywalkom objąć prowadzenia, wykorzystując jednak dopiero czwartą piłkę setową.
Druga odsłona w wykonaniu Polki i Amerykanki była już popisowa. Panie szybko objęły prowadzenie 5:0, zamykając partię po zaledwie 28 minutach.
Zrewanżowały się tym samym tajwańsko-meksykańskiej parze za porażkę w półfinale ubiegłorocznego China Open.

Magda Linette po ćwierćfinale debla na US Open

Ich kolejnymi rywalkami będą albo Czeszka Linda Noskova i Brytyjka Heather Watson, albo Japonka Shuko Aoyama i Serbka Aleksandra Krunic.
Wynik 1/4 finału debla w Abu Zabi:
Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) - Hao-Ching Chan, Giuliana Olmos (Tajwan, Meksyk, 3) 7:6(6), 6:1.