Przepiękna postawa znanego deblisty. "To trzeba wyciąć i pokazywać młodzieży"

Krzysztof Srogosz

Akt. 08/09/2023, 21:47 GMT+2

Takie zachowania nie zdarzają się często, a jeśli już, to raczej nie w takich momentach. Hindus Rohan Bopanna w finale debla US Open przyznał się do dotknięcia piłki, którego nie zobaczyła pani sędzia. Zrobił to w momencie, gdy on i jego partner byli bliscy porażki.

Fair play Rohana Bopanny w finale debla US Open

Do wydarzeń godnych wyróżnienia doszło w trzecim, decydującym secie piątkowego finału w Nowym Jorku. Rohan Bopanna w parze z Australijczykiem Matthew Ebdenem walczyli z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Joe Salisburym z Wielkiej Brytanii.
Przy wyniku 2:4 i 0/15 serwował Ebden. Po returnie Australijczyk zakończył akcję wygrywającym forhendem. Piłka przeleciała bardzo blisko Bopanny, ale nie miało to wpływu na jej lot.
Hindus szybko pokazał, że piłka go dotknęła. Sędzia spotkania Zhang Juan nie zrozumiała, o co mu chodzi i po chwili ogłosiła wynik 15/15. Bopanna jeszcze raz do niej podszedł i powiedział, że punkt należy się rywalom. Wtedy Chinka przyjęła to do wiadomości. Zrobiło się zatem 2:4 i 0/30.

Wielki tenisista i człowiek

- Ukłony dla Bopanny. Taki moment, taki mecz i taka kariera. A on w stanie zagrożenia porażką w całym spotkaniu przyznaje się do dotknięcia piłki. Krótko mówiąc, oddaje rywalom punkt – zachwycał się w Eurosporcie 1 Marek Furjan.
- To jest wielki tenisista, jeszcze większy człowiek. Aż trzeba zaklaskać. Wielkie brawa dla 43-latka. To trzeba wyciąć i pokazywać młodzieży. To jest coś, co daleko wykracza poza ramy sportu – dodawał Dawid Olejniczak.
Ostatecznie tego gema Bopanna z Ebdenem jednak wygrali, ale w całym spotkaniu byli słabsi. Trzeciego seta Ram i Salisbury wygrali 6:4. Wcześniej byli lepsi 6:3 w drugim secie. Inauguracyjnego przegrali 2:6.

Ram i Salisbury wygrali US Open 2023 w grze podwójnej mężczyzn

Po raz trzeci

Co trudne do uwierzenia, to był dla nich 18. z rzędu wygrany mecz w tym turnieju i trzeci kolejny triumf w US Open.
Bopanna po raz trzeci wystąpił w finale deblowej rywalizacji w Nowym Jorku i po raz trzeci przegrał. Jeszcze nigdy nie zdobył tytułu w imprezie wielkoszlemowej, a walczy w deblu już od ponad 20 lat.
Z Polaków w deblu grał Jan Zieliński. Razem z Hugo Nysem z Monako byli rozstawieni z numerem dziewiątym i odpadli w ćwierćfinale.
Wynik finału debla mężczyzn:
Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, W. Brytania, 3) - Rohan Bopanna, Matthew Ebden (Indie, Australia, 6) 2:6, 6:3, 6:4.