Zwycięstwo w stylu Świątek. Miedwiediew ekspresem w 2. rundzie

29/08/2023, 21:02 GMT+2

Pierwszy mecz i od razu demonstracja siły ze strony Daniiła Miedwiediewa. Rosjanin 6:1, 6:1, 6:0 pokonał Węgra Atillę Balazsa i awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Spotkanie trwało zaledwie 77 minut.

Daniił Miedwiediew awansował do 2. rundy US Open

34-letni Balazs w 2020 roku był na najwyższym w karierze 76. miejscu w rankingu ATP, ale w ostatnich miesiącach nie grał z powodu kontuzji.
Było to widoczne w starciu z Miedwiediewem, któremu nawet przez moment nie był w stanie zagrozić. Rosjanin dominował w każdym elemencie i można było odnieść wrażenie, że traktuje ten mecz jak trening.
W całym meczu ośmiokrotnie przełamywał rywala, zaserwował tyle samo asów i miał 41 punktów wygrywających przy 12 przeciwnika.

Rywal z Australii

Kolejnym rywalem Miedwiediewa będzie Christopher O'Connell, który w pojedynku dwóch Australijczyków pokonał Maksa Purcella 6:4, 6:3, 3:6, 7:6 (7-5).
Bez problemów do drugiej rundy awansował we wtorek także m.in. rozstawiony z numerem 12 Niemiec Alexander Zverev, który w trzech setach pokonał Australijczyka Aleksandra Vukica 6:4, 6:4, 6:4.
Późnym wieczorem czasu polskiego na kort wyjdzie Hubert Hurkacz, który zagra ze Szwajcarem Marcem-Andreą Hueslerem. Jeśli Polak wygra, to w drugiej rundzie spotka się z Mołdawianinem Radu Albotem lub Brytyjczykiem Jackiem Draperem.