Roland Garros 2024. Alex De Minaur wyeliminował Daniiła Miedwiediewa

03/06/2024, 18:16 GMT+2

Kolejny tenisista z pierwszej dziesiątki poza turniejem. W 4. rundzie Roland Garros odpadł Daniił Miedwiedew, który niespodziewanie przegrał z Aleksem De Minaurem 4:6, 6:2, 6:1, 6:3. Na taki wynik w Paryżu Australijczycy czekali 20 lat.

Skrót meczu De Minaur - Miedwiediew w 4. rundzie Roland Garros

Dzień później losa Polaka podzielił inny tenisista z top 10, piąty na świecie Daniił Miedwiediew.

Pierwszy od 20 lat

Rosjanin wygrał pierwszego seta, a w połowie drugiego seta poprosił o przerwę medyczną z powodu problemów ze stopą. Od tego momentu nie prowadził już wyrównanej walki z 11. na świecie rywalem, oddając mu gładko trzy kolejne partie.
De Minaur dotarł do ćwierćfinału na kortach Rolanda Garros po raz pierwszy w karierze i jest też pierwszym od 20 lat Australijczykiem, który tego dokonał. Ostatnio w najlepszej ósemce w Paryżu był Lleyton Hewitt w 2004 roku.
Kolejnym rywalem De Minaura będzie albo Niemiec Alexander Zverev (nr 4.), albo Duńczyk Holger Rune (13.).