Gołąb na korcie w meczu Tomas Machac - Daniił Miedwiediew

📝Reuters

02/06/2024, 09:11 GMT+2

Daniił Miedwiediew awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Jego spotkanie z Tomasem Machacem kibice mogą zapamiętać z powodu niecodziennej sytuacji, jaką była wizyta na korcie rannego gołębia.

Nieproszony "kibic" wleciał na kort w meczu Miedwiediewa z Machacem

Do zdarzenia doszło w przerwie po siódmym gemie czwartego seta pojedynku Miedwiediewa (5. ATP) z Machacem (34. ATP).
Nagle, tuż przed miejscem zajmowanym przez wyżej notowanego z tenisistów, znalazł się gołąb. Wprawdzie trzepotał skrzydłami, ale miał ewidentne problemy z lataniem.

"Z jego zdrowiem nie było dobrze"

Wówczas do akcji wkroczył arbiter Damien Dumusois, który zszedł ze stanowiska i chwycił nieproszonego gościa w ręcznik.
A następnie, przy głośnych oklaskach kibiców, przekazał go jednej z osób, która zabrała ptaka poza kort.

W meczu pomiędzy Miedwiediewem i Machacem na kort wleciał "kibic".

- Sędział wykonał dobrą robotę. Był bardzo delikatny. Mam nadzieję, że z gołębiem wszystko w porządku. Z jego zdrowiem nie było dobrze - przyznał po spotkaniu Miedwiediew.
- Pomyślałem: o mój Boże, jeśli ta sytuacja sprawi, że będę miał dodatkową minutę na odpoczynek, byłoby idealnie. I tak się stało - zaskoczył piąty zawodnik światowego rankingu.

Finalnie triumfator US Open 2021 wygrał 7:6 (7-4), 7:5, 1:6, 6:4. W kolejnej rundzie jego rywalem będzie Australijczyk Alex De Minaur (11. ATP).

Tomas Machac - Daniił Miedwiediew 6:7 (4-7), 5:7, 6:1, 4:6