Ons Jabeur i Marketa Vondrousova w 1/8 finału US Open. Marie Bouzkova i Jekatierina Aleksandrowa wyeliminowane

03/09/2023, 09:59 GMT+2

Znamy już wszystkie tenisistki, które wystąpią w 1/8 finału US Open. Jako ostatnie awans wywalczyły Ons Jabeur i Marketa Vondrousova. Rozstawione wysoko w imprezie Tunezyjka i Czeszka stoczyły w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu diametralnie różne mecze.

Ons Jabeur awansowała do 4. rundy US Open

Jabeur nie ma w tegorocznej imprezie łatwych przepraw. W pierwszej rundzie walczyła nie tylko z Camilą Osorio, ale też osłabieniem, a wręcz wycieńczeniem. W drugiej stoczyła trzysetowy, trwający ponad dwie godziny mecz z Czeszką Lindą Noskovą. W sobotnim starciu zaś - z kolejną Czeszką Marie Bouzkovą - na korcie spędziła jeszcze dłużej, bo blisko trzy godziny. I znów miała problemy.

Trzygodzinny bój Tunezyjki, Czeszka idzie jak burza

Wprawdzie w pierwszym secie obroniła piłkę setową i doprowadziła do remisu ze stanu 2:5, ale ostatecznie uległa 5:7. W tie-breaku drugiej partii Tunezyjka znów była w tarapatach, przegrywała już 0-3, ale po raz kolejny wykaraskała się, zwyciężając 7-5. Skuteczna pogoń dała jej dodatkowych sił. Trzeci, decydujący set był już dużo spokojniejszy - Jabeur wygrała 6:3.

Skrót meczu Jabeur - Bouzkova w 3. rundzie US Open

Zupełnie inaczej wyglądają na kortach Flushing Meadows mecze Vondrousovej. Czeszka rozprawia sie z rywalkami szybko (najdłużej - godzinę i 20 minut - trwał jej mecz drugiej rundy z Włoszką Martiną Trevisan) i w dwóch setach. Licząc wszystkie trzy spotkania - z Na-Lae Han w pierwszej rundzie i Jekateriną Aleksandrową w trzeciej - straciła łącznie 10 gemów. W niedzielę nad ranem czasu polskiego Czeszka w 57 minut zdeklasowała Rosjankę, wygrywając w meczu bez historii 6:2, 6:1.

Skrót meczu Alexandrova - Vondrousova w 3. rundzie US Open

Kto z kim w 1/8 finału turnieju kobiet?

Tym samym poznaliśmy wszystkie 16 tenisistek, które powalczą o najlepszą ósemkę. Mistrzyni Wimbledonu zmierzy się z Amerykanką Peyton Stearns (WTA 59), która w trzeciej rundzie pokonała Brytyjkę Katie Boulter 6:4, 6:3, a Jabeur czeka rywalizacja z Chinką Zheng Qinwen, która uporała się z Włoszką Lucią Bronzetti - 6:3, 4:6, 6:4. Tytułu broni Iga Świątek. Polka w nocy z niedzieli na poniedziałek powalczy o ćwierćfinał z Łotyszką Jeleną Ostapenko.