Roland Garros 2024. Coco Gauff w półfinale po zwycięstwie z Ons Jabeur. Kolejną rywalką Iga Świątek

Akt. 04/06/2024, 14:45 GMT+2

Po blisko dwóch godzinach walki wyłoniono pierwszą półfinalistkę wielkoszlemowego Roland Garros. To Coco Gauff, która pokonała niżej notowaną Tunezyjkę Ons Jabeur 4:6, 6:2, 6:3. W starciu o finał Amerykanka zmierzy się z Igą Świątek, która wygrała z Marketą Vondrousovą.

Gauff awansowała do półfinału Roland Garros

Faworytką starcia Gauff (3. WTA) z Jabeur (9. WTA) była pierwsza z tenisistek. Amerykanka dotarła do ćwierćfinału bez straty seta, przegrywając w czterech spotkaniach łącznie zaledwie 18 gemów.

Trzy sety w walce o półfinał

Słynąca z finezyjnego stylu Tunezyjka od początku toczyła jednak wyrównaną rywalizację z wyżej notowaną z zawodniczek.
Panie długo pewnie utrzymywały swoje podania. Kluczowy dla losów seta okazał się gem numer siedem, w którym Jabeur - przy drugiej okazji - przełamała przeciwniczkę.
A następnie poszła za ciosem i po zwycięstwie 6:4 objęła w meczu prowadzenie 1-0.

Jabeur wygrała 1. seta w meczu z Gauff w ćwierćfinale Roland Garros

W drugiej partii byliśmy świadkami problemów serwujących, bo tym razem kibice obejrzeli aż cztery przełamania.
Trzy z nich były dziełem Gauff, która popisała się 100-procentową skutecznością przy break pointach. W rezultacie wygrała zdecydowanie, 6:2.

Gauff wygrała 2. seta w meczu z Jabeur w ćwierćfinale Roland Garros

O losach awansu decydował zatem trzeci set, w którym reprezentantka USA uderzała mocno, odważnie, a co najważniejsze - skutecznie.
Była blisko powtórzenia wyniku z poprzedniej odsłony, ale finalnie wygrała 6:3 i po raz drugi w karierze awansowała do najlepszej czwórki imprezy w Paryżu.

Gauff kontra Świątek

Półfinałową rywalkę Gauff wyłonił późniejszy pojedynek pomiędzy Świątek (1. WTA) a Vondrousovą (6. WTA).
Spotkanie Świątek - Gauff odbędzie się w czwartek 6 czerwca, a godzina zostanie opublikowana najprawdopodobniej w środowe popołudnie.

Coco Gauff - Ons Jabeur 4:6, 6:2, 6:3