Kapitalny mecz w Paryżu. Novak Djoković awansował do ćwierćfinału Roland Garros

Akt. 03/06/2024, 22:39 GMT+2

Novak Djoković po raz kolejny pokazał, jak wielkim jest wojownikiem. W poniedziałek rozstawiony w paryskiej imprezie z jedynką Serb pokonał w meczu 4. rundy Roland Garros Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3. W zwycięstwie nie przeszkodził mu uraz, którego nabawił się w drugim secie.

Djoković awansował do ćwierćfinału Roland Garros

Po znakomitym pierwszym secie, w którym oddał rywalowi ledwie gema, Djoković skręcił kolano podczas jednego z bekhendowych uderzeń na początku drugiej odsłony.
Tylko w tej partii 37-latek aż trzykrotnie był opatrywany przez fizjoterapeutę. Początkowo nie było po nim widać urazu. Z czasem jednak poziom jego gry znacznie się obniżył.

Djoković poprosił o przerwę medyczną po 3. gemie 2. seta starcia z Cerundolo w 4. rundzie

Do zwycięstwa w drugim i trzecim secie Cerundolo potrzebował zaledwie jednego przełamania (odpowiednio na 7:5 i 2:0). W trzeciej odsłonie Serb już jednak cierpiał przy poruszaniu się po korcie.

Wojownik Djoković

Pojawiła się jednak nadzieja. Od stanu 2:4 w czwartym secie Djoković zdołał wygrać trzy kolejne gemy. Z jego twarzy zniknął też grymas bólu. Przy prowadzeniu 6:5 walczył już na całego, wykorzystując czwartą piłkę setową i doprowadzając do piątego seta.

Djoković upadł na kort w 5. secie starcia z Cerundolo w 4. rundzie Roland Garros

W finałowej partii Nole znów pokazał charakter. Rozpoczął ją od prowadzenia 2:0, ale Argentyńczyk doprowadził do stanu 3:3. Końcówka należała jednak do faworyta, który wygrał trzy ostatnie gemy. Po czterech godzinach i 39 minutach mógł podnieść ręce do góry i cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

- Jest człowiekiem z innego świata - podsumował występ Djokovicia komentujący mecz w Eurosporcie 1 Marek Furjan.
- Trudno to wszystko wytłumaczyć. Stoczył dziś batalię z samym sobą, ze swoimi dolegliwościami. Był w stanie przetrwać trudne chwile. Jest niezniszczalny - ocenił ekspert Eurosportu Dawid Celt.

Novak Djoković po awansie do ćwierćfinału Roland Garros

Kolejnego rywala Serba wyłoni trwający pojedynek między Duńczykiem Casperem Ruudem [7] a Amerykaninem Taylorem Fritzem [12].