Kiedy Iga Świątek gra ćwierćfinał Roland Garros? Marketa Vondrousova rywalką Polki

Akt. 04/06/2024, 11:29 GMT+2

Iga Świątek i Marketa Vondrousova spotkają się w 1/4 finału Roland Garros. Czeszka, podobnie jak Polka, zameldowała się w ćwierćfinale po niedzielnej wygranej w dwóch setach. Kiedy kolejny mecz Świątek we French Open 2024?

Świątek przełamała Potapową w 4. gemie 2. seta w meczu 4. rundy Roland Garros

Świątek i Vondrousova rozpoczęły swoje mecze niemal równocześnie. Polka błyskawicznie poradziła sobie z Anastazją Potapową, nie tracąc nawet gema. Czeszka nieco dłużej walczyła z Olgą Danilović, pokonując ostatecznie Serbkę 6:4, 6:2.

Iga Świątek - Marketa Vondrousova: kiedy i o której godzinie mecz 1/4 finału Ronad Garros 2024?

Po swoich niedzielnych wygranych obie zawodiczki mogą liczyć na dzień przerwy. Ich ćwierćfinał zaplanowano na wtorek 4 czerwca, nie przed godziną 12.30.
Polka i Czeszka na korcie centralnym rozegrają drugi mecz dnia. O godz. 11.00 zmagania rozpoczeły Amerykanka Coco Gauff [3] i Ons Jabeur z Tunezji [8].
Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na antenie Eurosportu lub w Eurosporcie Extra w Playerze. Relację tekstową na żywo, z najciekawszymi akcjami meczu, będzie można śledzić w eurosport.pl. Po nim na naszej stronie opublikujemy wywiady oraz ciekawostki.

Świątek zagra z Voundrousovą

Dla obu pań najbliższe spotkanie będzie już czwartym na zawodowych kortach. Bilans? 3-0 na korzyść naszej tenisistki. Voundrousova to zawodniczka czołówki. W 2019 roku była w finale Rolanda Garrosa, a w 2023 roku zwyciężyła w wielkoszlemowym Wimbledonie.