Jannik Sinner awansował do ćwierćfinału Roland Garros 2024

Akt. 03/06/2024, 10:54 GMT+2

Jannik Sinner, wicelider rankingu tenisistów, wygrał z Francuzem Corentinem Moutetem 2:6, 6:3, 6:2, 6:1 w czwartej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros. Rywalem Włocha w ćwierćfinale będzie Bułgar Grigor Dimitrow, który wyeliminował w niedzielę w trzech setach Huberta Hurkacza.

Sinner pokonał Mouteta w 4. rundzie Roland Garros

W Paryżu Sinner wrócił do gry po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją biodra.
Z klasyfikowanym na 79. miejscu w rankingu ATP Moutetem zmierzył się po raz pierwszy. Premierowego seta przegrał zaskakująco gładko 2:6 (po 23 minutach było już 0:5), ale od drugiej partii wrócił do swojej normalnej dyspozycji i kontrolował przebieg wydarzeń na korcie.
Moutet nie został więc pierwszym Francuzem od czasu Richarda Gasqueta w 2016 roku, który dotarłby do ćwierćfinału French Open.

Sinner - Dimitrow w ćwierćfinale Roland Garros

22-letni Sinner jest zwycięzcą pierwszej w tym roku wielkoszlemowej imprezy - Australian Open.
W ćwierćfinale w Paryżu zmierzy się z Dimitrowem, który wcześniej w niedzielę wyeliminował rozstawionego z "ósemką" Hurkacza, zwyciężając 7:6 (7-5), 6:4, 7:6 (7-3). 33-letni Bułgar, występujący z numerem 10., jest wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem dla wrocławianina. Wygrał z nim wszystkie sześć meczów.

Skrót meczu Sinner - Moutet w 4. rundzie Roland Garros

Roland Garros 2024. Wyniki niedzielnych meczów 4. rundy turnieju mężczyzn:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) - Hubert Hurkacz (Polska, 8) 7:6 (7-5), 6:4, 7:6 (7-3)
Jannik Sinner (Włochy, 2) - Corentin Moutet (Francja) 2:6, 6:3, 6:2, 6:1
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 21) 6:3, 6:3, 6:1
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 9) - Matteo Arnaldi (Wlochy) 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:2