Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh awansowali do półfinału miksta Roland Garros

Akt. 04/06/2024, 21:16 GMT+2

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh sprawili sporą niespodziankę w ćwierćfinale miksta wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Rozstawieni z numerem siódmym Polak i Tajwanka pokonali turniejową jedynkę, australijską parę Matthew Ebden i Ellen Perez 6:3, 6:4.

Hsieh/Zieliński awansowali do półfinału gry mieszanej Roland Garros

W poprzedniej rundzie Zieliński i Hsieh ograli Włocha Andreę Vavassoriego i Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:0, 6:3. Tym razem przeciwnicy wydawali się znacznie bardziej wymagający.
W pierwszym secie początkowo przewagę mieli Australijczycy, ale z czasem Polak i Tajwanka zaczęli dochodzić do głosu. Trzykrotnie przełamali serwis rywali i zwyciężyli 6:3.

Hsieh/Zieliński wygrali 1. seta w meczu z Perez/Ebden w ćwierćfinale gry mieszanej Roland Garros

W drugiej odsłonie widowiska Zieliński i Hsieh poszli za ciosem. Już w pierwszym gemie przełamali przeciwników, potem sami skutecznie utrzymywali swoje podanie i mogli cieszyć się z wygranej 6:4.

- Na pewno superdzień - powiedział po meczu Zieliński, w rozmowie z Eurosportem. - Kolejne wspólne zwycięstwo, bodajże ósme z rzędu. Ten duet bardzo dobrze się układa i mamy nadzieję na następne wygrane w tym turnieju. Nie pompujmy jednak balonika, jesteśmy jakby w strefie medalowej i walczymy dalej - ucieszył się zawodnik.

Zieliński po awansie do półfinału gry mieszanej w Roland Garros

Zieliński w drodze po finał

O awans do wielkiego finału Zieliński i Hsieh powalczą z rozstawionymi z czwórką Brytyjczykiem Nealem Skupskim i Amerykanką Desirae Krawczyk.
W Roland Garros Polak grał też w deblu z Monakijczykiem Hugo Nysem, ale odpadli w 3. rundzie z najwyżej rozstawionymi Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem 2:6, 1:6.

Jan Zieliński, Su-Wei Hsieh (Polska, Tajwan, 7) - Matthew Ebden i Ellen Perez (Australia, 1) 6:3, 6:4