Roland Garros 2024: Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh przegrali w półfinale miksta

Akt. 05/06/2024, 20:44 GMT+2

Walczyli ze wszystkich sił, ale tym razem to rywale okazali się mocniejsi. Polak Jan Zieliński i Tajwanka Su-Wei Hsieh przegrali w półfinale miksta Roland Garros z amerykańską parą Neal Skupski – Desirae Krawczyk 1:6, 7:6 (7-2), 4:10.

Hsieh i Zieliński wygrali 2. set z Krawczyk i Skupskim w półfinale Roland Garros

Obie pary spotkały się w tym roku podczas finału Australian Open, który zakończył się triumfem Zielińskiego i Hsieh. Było jasne, że rywale zrobią wszystko, by zrewanżować się za bolesną porażkę z Melbourne.
Amerykanie rozpoczęli mecz niezwykle skoncentrowani, mieli odpowiedź na niemal każdą akcję polsko-tajwańskiego duetu. W efekcie przełamali już w drugim gemie, a chwilę później dokonali tego po raz drugi. Jakby tego było mało, grali niezwykle precyzyjnie i pewnie przy swoim serwisie, prowadzili 4:0 i tylko kataklizm mógł sprawić, że pierwsza partia nie zostanie zapisana na ich korzyść.
Zieliński i Hsieh wygrali dopiero szóstego gema. Wcześniej Polak zanotował kilka nieudanych zagrań, po jednym z nich cisnął rakietą w kort. Więcej zrobić nie zdołali, przegrali 1:6.

Krawczyk i Skupski wygrali 1. seta półfinału Roland Garros z Hsieh i Zielińskim

Krótka radość

Drugi set rozpoczął się już lepiej, bo od wygranego gema. Polak i Tajwanka grali pewniej, w przypadku naszego zawodnika podobać mogła się zwłaszcza gra przy siatce. Natomiast po drugiej stronie kortu przytrafiało się coraz więcej wpadek, w tym podwójne błędy serwisowe Skupskiego. Jednak obie strony konsekwentnie kolekcjonowały gemy przy swoim podaniu.
Zieliński i Hsieh nie zdołali doprowadzić do break pointa i niezbędny był tie-break. W nim radzili sobie lepiej, zanotowali dwa miniprzełamania z rzędu i prowadzili 4-1. Ostatecznie wygrali 7-2. Finał wciąż był realny.

W super tie-breaku (do 10 wygranych punktów) to amerykańska para przełamała jako pierwsza, a następnie zdobyła kolejne dwa punkty i prowadziła 4-1. Niestety, chwilę później reprezentanci Stanów Zjednoczonych mieli następnego mini-breaka, podwyższyli na 7-2. Polak i Tajwanka tej straty już nie odrobili, sukcesu z Australii nie powtórzą.
Wcześniej Zieliński – w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem – odpadł w trzeciej rundzie debla.