Iga Świątek pokonała Anastazję Potapową. Przepaść w statystykach na korzyść polskiej tenisistki

02/06/2024, 13:25 GMT+2

Iga Świątek ekspresowo znalazła się w ćwierćfinale Roland Garros. I to dosłownie. Rosjankę Anastazję Potapową pokonała bez straty gema w 40 minut, a między pierwszym i drugim setem zanotowała rzadko spotykaną serię 18 wygranych punktów.

Światek awansowała do ćwierćfinału Roland Garros

W niedzielę Świątek i Potapowa, obie rocznik 2001, wyszły na kort centralny Philippe'a Chatriera o godzinie 11. Jeszcze przed południem było po wszystkim.
Broniąca tytułu Polka sprawę awansu załatwiła w 40 minut. Zwyciężyła 6:0, 6:0. To najszybszy mecz tegorocznej edycji w Paryżu i pierwszy przypadek, gdy jedna z tenisistek nie wygrała ani jednego gema.

Miażdżąca przewaga Świątek

Przewaga Świątek na korcie, a co za tym idzie również w statystykach, była miażdżąca. Między pierwszym i drugim setem zdobyła 18 punktów z rzędu! Seria trwała od wyniku 4:0 do 2:0 w następnej partii.
Zresztą w całym spotkaniu liderka światowego rankingu wywalczyła 48 punktów przy zaledwie 10 Rosjanki. Przepaść. Rzadko spotykana zwłaszcza na tym poziomie, a mowa przecież o czwartej rundzie wielkoszlemowej rywalizacji.

Iga Świątek nie dała żadnych szans Anastazji Potapowej

Kolejną rywalką Świątek będzie rozstawiona z numerem piątym Czeszka Marketa Vondrousova.

Iga Świątek (Polska, 1) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:0, 6:0