Carlos Alcaraz - Jeffrey John Wolf: wynik i relacja z meczu pierwszej rundy - Roland Garros 2024

Akt. 26/05/2024, 17:23 GMT+2

Carlos Alcaraz pokazał wysoką formę na początek wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan pokonał w pierwszej rundzie imprezy Amerykanina Jeffreya Johna Wolfa (107. w rankingu ATP) 6:1, 6:2, 6:1.

Alcaraz pokonał Wolfa w 1. rundzie Roland Garros

21-letni Alcaraz z przytupem wziął się do gry we French Open. Co prawda niespodziewanie przegrał pierwszego gema przy własnym podaniu, ale potem wygrał sześć kolejnych i zamknął seta wynikiem 6:1.
W kolejnych partiach 25-letni Amerykanin starał się walczyć, ale nie był w stanie odeprzeć huraganowych ataków faworyzowanego rywala i do końca pojedynku ugrał w sumie tylko trzy gemy. Mecz trwał zaledwie godzinę i 53 minuty.

Carlos Alcaraz pokonał Jeffreya Johna Wolfa w 1. rundzie Roland Garros

Powrót Alcaraza

Alcaraz wrócił na korty Roland Garros z nadzieją na bardziej udany występ niż w poprzednim roku. Spisywał się świetnie, ale szansę na sukces przekreśliła kontuzja w dramatycznym półfinale z Serbem Novakiem Djokoviciem.
Problemy zdrowotne prześladowały dynamicznego Hiszpana także w obecnym sezonie. Przez uraz prawego przedramienia musiał opuścić kilka znaczących turniejów, m.in. nie mógł bronić tytułu w Madrycie. Teraz jest już zdrowy, nie czuje bólu i wydaje się, że można go traktować jako jednego z faworytów paryskiej imprezy.
Najlepszy wynik Alcaraza we French Open to właśnie ubiegłoroczny półfinał. Na koncie ma już triumfy w US Open (2022) i Wimbledonie (2023).
Relacje na żywo z Roland Garros na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.