5
Michał Rożniatowski

Akt. 29/05/2024, 20:40 GMT+2

Świątek pokonała Osakę w 2. rundzie Roland Garros

Dziękujemy za ponad trzy godziny nieprawdopodobnych emocji. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że ten mecz był godny finału. Oby kolejne kończyły się w podobny sposób.
Osaka pod wieloma względami była dziś lepsza. Lepiej serwowała, znakomicie przewidywała zamiary rywalki. Ale po drugiej stronie siatki stała Świątek, która zanotowała jeden z najbardziej spektakularnych powrotów w karierze.
To nieprawdopodobne, czego dokonała Iga Świątek. Wróciła w pierwszym secie, wróciła ze stanu 2-5 w trzecim, obroniła piłkę meczową, po czym zdołała pokonać fenomenalnie dziś grającą Naomi Osakę. Genialny wyczyn Polki!
7-5
ŚWIATEK W TRZECIEJ RUNDZIE ROLANDA GARROSA!
6-5
Niesamowite zagranie Świątek i po prawie trzech godzinach meczu Polka ma piłkę meczową!
6-5
JEST KOLEJNE PRZEŁAMANIE! TERAZ ŚWIĄTEK BĘDZIE SERWOWAĆ PO AWANS!
5-5
Świątek przed szansą na przełamanie!

Przełamanie Świątek w 9. gemie meczu 2. rundy RG 2024

5-5
Było 2-5 i 0:30. Była piłka meczowa. Jest remis!
4-5
JEST PRZEŁAMANIE! ŚWIĄTEK WRACA DO GRY!
3-5
Pierwsza piłka meczowa obroniona. Co za emocje w Paryżu!
3-5
Polka była już pod ścianą, ale zdołała obronić swojego gema. Osaka będzie jednak serwować po wygranie meczu i awans do trzeciej rundy.
2-5
Świątek zupełnie bezradna. Osaka dwie piłki od meczu.
2-5
Japonce do trzeciej rundy brakuje już tylko gema. Gra dziś koncertowy tenis.
2-4
Świątek nie składa broni. Nieco na raty wygrywa swojego gema serwisowego. Wciąż ma jednak do odrobienia stratę przełamania.
To wspomniana przed chwilą błędna decyzja Polki.

Świątek posędziowała w 6. gemie 3. seta. Polka źle oceniła lot piłki

Kłopoty Świątek. Osaka coraz bliżej niespodzianki w 2. rundzie RG

To może być kosztowny błąd Polki. Przerwała grę i zasygnalizowała aut, ale to sędziowanie się nie opłaciło. Osaka trafiła w linię.