Iga Świątek - Marie Bouzkova: wynik meczu na żywo i relacja live z 3. rundy turnieju Roland Garros 2024

Akt. 31/05/2024, 18:40 GMT+2

Więcej informacji znajdziecie w serwisie eurosport.pl. Tymczasem kończymy już naszą dzisiejszą relację i zapraszamy na kolejne.
Wiemy już, że w 4. rundzie rywalką Igi Świątek będzie Rosjanka Anastazja Potapowa.
Przewaga naszej reprezentantki nie podlegała dziś najmniejszej dyskusji. Tym razem Świątek zachowała więcej sił, niż w drugiej rundzie przeciwko Naomi Osace.
Świątek - Bouzkova 6:4, 6:2. Pierwsza rakieta świata zamknęła mecz potężnym forhendem, z którym Czeszka nie miała już szans sobie poradzić.

Przewaga Świątek. Polka ma już czwartą piłkę meczową.
Bouzkova doprowadza do gry na przewagi.
Znakomity forhend wzdłuż linii w wykonaniu czeskiej tenisistki pozwolił jej obronić pierwszą z piłek.
Bouzkova wyrzuca na aut! Są dwie piłki meczowe dla Świątek!
Wygrywający serwis Polki, którą już tylko dwie piłki dzielą od awansu – 30:15.
Chwilka na oddech i po zwycięstwo!
Świątek - Bouzkova 6:4, 5:2. Niej notowana zawodniczka przedłuża emocje w spotkaniu trzeciej rundy, broniąc piłki meczowej i utrzymuje podanie.
Przewaga Czeszki po niewymuszonym błędzie Świątek.
Wyrzuca również polska tenisistka, choć miała otwarty kort. Równowaga.
Czeszka wyrównała asem, ale po chwili wyrzuciła na aut! Jest piłka meczowa dla Świątek!
Świątek nie zwalnia tempa i już tylko dwie piłki dzielą ją od zwycięstwa! 30:15.

Świetna wymiana w 5. gemie 2. seta meczu Świątek - Bouzkova w 3. rundzie Roland Garros

Świątek - Bouzkova 6:4, 5:1. Spokojnie utrzymuje serwis Świątek, która przy własnym podaniu oddała rywalce zaledwie trzy punkty w tym secie.
Dwa kolejne winnery Świątek na początku szóstego gema. Polka pewnie pilnuje podania.

Genialne zagranie Świątek w 3. gemie 2. seta w meczu z Bouzkovą w 3. rundzie Roland Garros

Świątek - Bouzkova 6:4, 4:1. Reprezentantka Czech wreszcie otworzyła swoje konto w drugim secie. Nie widać po niej oznak zrezygnowania, biega ambitnie do każdej piłki i jeszcze nie składa broni.