Jedno trofeum w WTA Finals już przyznane. Zagrały po profesorsku

Łukasz Firchał

Akt. 07/11/2023, 00:06 GMT+1

Rozstawione z numerem 6 Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa pokonały Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez 6:4, 6:4 w finale deblowej rywalizacji podczas WTA Finals w Cancun. To najbardziej doświadczona para podczas meksykańskiej imprezy.

Olśniewająca Iga Świątek na prezentacji przed WTA Finals

Prestiżowy tytuł zwieńczył niesamowitą drugą połowę sezonu w wykonaniu Laury Siegemund i Wiery Zwonariowej. Zdobyły one w tym roku cztery tytuły, wszystkie w ciągu ostatnich trzech miesięcy: Waszyngton, Ningbo, Nanchang, dzięki któremu zakwalifikowały się do WTA Finals w Cancun.

Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa są zgraną parą

Wystąpiły również w finale tegorocznego US Open.

Doświadczenie górą

35-letnia Siegemund i 39-letnia Zwonariowa to dwie z trzech najstarszych zawodniczek, które w tym roku zakwalifikowały się do turnieju w Cancun w grze podwójnej lub pojedynczej (35-letnia Shuko Aoyama jest nieco starsza od Siegemund).
W pierwszym secie obie pary dobrze broniły się przy własnym podaniu, a jedyne przełamanie przy stanie 2:1 okazało się decydujące.
Melichar-Martinez i Perez obroniły pozostałe siedem break pointów, ale to nie wystarczyło, ponieważ również dobrze grały w defensywie.
Druga partia miała podobny przebieg, ale do czasu gdy Siegemund przełamała Melichar-Martinez przy własnym serwisie, wychodząc na ponowne prowadzenie 2:1. W kluczowej sytuacji kolejnego gema Melichar-Martinez zagrała zwycięskiego woleja, doprowadzając do remisu 2:2.
Doświadczona para stanęła jednak na wysokości zadania. Zwonariowa doprowadziła do break pointa, a gema przegrała Perez, notując podwójny błąd serwisowy.
Tenisistki do końca spotkania nie oddawały swojego podania, a po godzinie i 38 minutach wolej w wykonaniu Siegemund dał mistrzowski tytuł dla Niemki i Zwonariowej.
Wynik gry deblowej kobiet WTA Finals:
Laura Siegemund/Wiera Zwonariowa - Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez 6:4, 6:4