Niespodziewany gość na korcie. Tenisistki musiały przerwać mecz

Akt. 03/09/2023, 19:00 GMT+2

Jedno z deblowych spotkań pań podczas wielkoszlemowego US Open zostało na chwilę przerwane. Powodem było pojawienie się na korcie wiewiórki, która miała kłopot z opuszczeniem placu gry.

Mecz na US Open został przerwany. Wiewiórka winowajczynią

Trwał drugi set meczu 1/16 finału, Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa, rozstawione z numerem 12., mierzyły się z duetem Greet Minnen - Yanina Wickmayer.

Problemy gryzonia

W czwartym gemie, przy prowadzeniu Niemki i Rosjanki 2:1, mecz został na moment przerwany. W trakcie jednej z wymian do akcji wkroczył sędzia, który zauważył na korcie wiewiórkę. Mały gryzoń próbował opuścić plac gry, ale za pierwszym razem nie potrafił przeskoczyć bandy. Udało się dopiero za drugim.

Punkt powtórzono, a ostatecznie druga partia padła łupem Siegemund i Zwonariowej (6:2), które doprowadziły do remisu (pierwszą Minnen i Wickmayer wygrały po tie-breaku).
W decydującym secie niemiecko-rosyjska para nie dała szans rywalkom, zwyciężając 6:0.
Ich kolejnymi przeciwniczkami będą Amerykanki Robin Montgomery i Clervie Ngounoue.