Iga Świątek wyrównała osiągnięcie Sereny Williams - Tenis

23/04/2022, 07:45 GMT+2

Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Nie dość, że Polka wygrywa mecz za meczem, to robi to w stylu, który pozbawia jej rywalki najmniejszych złudzeń. W Stuttgarcie liderka rankingu WTA wyrównała wielkie osiągnięcie legendy kobiecego tenisa, Amerykanki Sereny Williams.

Świątek w ćwierćfinale pokonała triumfatorkę US Open 2021 Emmę Raducanu 6:4, 6:4.
To oznacza, że w sobotę 20-latka z Raszyna stanie przed szansą awansu do swojego czwartego kolejnego finału w tym sezonie. Jej rywalką będzie Rosjanka Ludmiła Samsonowa.

Świątek jak Serena Williams

Polka będzie zdecydowaną faworytką tego pojedynku. Ba, jeśli nie wygra go w dwóch setach, będzie można mówić o niespodziance. Wszystko za sprawą jej niesamowitych statystyk.
Świątek wygrała już 28 setów z rzędu. O tym, jak wielkie jest to osiągnięcie niech świadczy fakt, że ostatnią tenisistką, która zaliczyła tak spektakularną serię była Serena Williams. Triumfatorka 23 turniejów wielkoszlemowych dokonała tego między US Open 2012 a Australian Open 2013.
Passa Świątek trwa od połowy marca. Wówczas - podczas Indian Wells - w pierwszym secie zaskoczyła ją Niemka Angelique Kerber. Później Świątek nie pozostawiała już rywalkom złudzeń, wygrywając każdy z 13 meczów bez straty seta.

Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl