Hubert Hurkacz - Francisco Cerundolo: wynik i relacja meczu 1. rundy ATP 500 Astana - Tenis

03/10/2022, 09:25 GMT+2

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ATP 500 w kazachskiej Astanie. W poniedziałek wrocławianin pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:2, 7:6 (7-2).

Dla Hurkacza (10. ATP) spotkanie z Cerundolo (29. ATP) było pierwszym od imprezy w Metz i półfinałowej porażki z Lorenzo Sonego.

Hurkacz w drugiej rundzie Astana Open

Wyżej notowany Polak był wyraźnym faworytem poniedziałkowego starcia, zwłaszcza, że jego rywal swoje ostatnie zwycięstwo odniósł w lipcu.
Pierwszy set toczył się zgodnie z oczekiwaniami. Wrocławianin bez problemów wygrywał swoje gemy serwisowe, w przeciwieństwie do Cerundolo, który aż dwukrotnie stracił swoje podanie. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 6:2 dla Hurkacza.
W drugiej odsłonie Argentyńczyk prezentował się już znacznie lepiej, co świetnie widać było na tablicy wyników. Co więcej, to właśnie zawodnik urodzony w Buenos Aires miał jedynego break pointa w tym secie, przy swoim prowadzeniu 4:3, którego jednak nie wykorzystał.
Doszło do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi zachował Polak. Dzięki trzem mini brejkom Hurkacz wygrał tę rozgrywkę 7-2 i mógł cieszyć się z awansu do drugiej rundy Astana Open.

W kolejnym meczu rywalem rozstawionego z numerem siódmym tenisisty będzie Holender Tallon Griekspoor (54. ATP) lub Kazach Alexander Bublik (43. ATP).
Polak debiutuje w Astana Open, czyli w turnieju, który jest rozgrywany od 2020 roku. Tegoroczna edycja jest bardzo mocno obsadzona, bo, poza Hurkaczem, jest aż pięciu graczy z czołowej dziesiątki rankingu ATP - lider Carlos Alcaraz, czwarty Daniił Miedwiediew, szósty Stefanos Tsitsipas, siódmy Novak Djoković oraz dziewiąty Andriej Rublow.