Bille Jean King Cup, Oeiras 2024. Zero wygranych gemów i koniec. Wozniacki zaniemogła na korcie

Akt. 08/04/2024, 18:00 GMT+2

Nie tak miał wyglądać pierwszy od dziewięciu lat występ Caroline Wozniacki w reprezentacji Danii. 33-latka z polskimi korzeniami na początku drugiego seta zeszła z kortu podczas meczu w Bille Jean King Cup w portugalskim Oeiras.

Caroline Wozniacki wyeliminowana w 2. rundzie Australian Open

W poniedziałek w położonym niedaleko Lizbony Oeiras rozpoczęły się zmagania w grupie I Bille Jean King Cup kobiet.
Wozniacki, która wróciła kilka miesięcy temu na korty z tenisowej emerytury, była zdecydowaną faworytką spotkania z Sinją Kraus.
Austriaczka zajmuje dopiero 222. miejsce w światowym rankingu dominowała jednak od początku. Dunka z polskimi korzeniami miała wielkie problemy, aby na ziemnej nawierzchni w Portugalii wygrywać pojedyncze piłki. Pierwszą partię w 20 minut przegrała 0:6.

Wozniacki w trakcie meczu w Oeiras

Krótko po rozpoczęciu drugiego seta, przy wyniku 0:1, wezwała lekarza, a następnie wycofała się.
- Czułam się bardzo źle. Miałam, zawroty głowy i nie widziałem dobrze piłek. Od samego początku meczu miałam wrażenie, że zwymiotuję na kort - mówiła Wozniacki dla duńskiej telewizji TV 2 Sport .

Była zbyt chora, aby grać dalej

Jak podał rzecznik prasowy Duńskiego Związku Tenisowego Thomas Hansen zawodniczka "była zbyt chora, aby dokończyć mecz".
Billie Jean King Cup to największy coroczny turniej narodowych drużyn tenisowych kobiet. Dla Wozniackiej był to pierwszy mecz w reprezentacji kobiet od 2015 roku.
Portugalski dziennikarz Jose Morgado zamieścił zdjęcie Wozniackiej wkrótce po tym, jak poddała pojedynek.
W poniedziałek mistrzyni Australian Open z 2018 roku miała jeszcze zagrać w deblu z Clarą Tauson. Wydaje się to jednak mało realne.