Indian Wells 2024. Iga Świątek w półfinale, Caroline Wozniacki przegrała z kontuzją

Piotr Onami

Akt. 14/03/2024, 21:57 GMT+1

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Indian Wells, choć zapewne wolałaby tego dokonać w inny sposób. Polka wygrała pierwszego seta w spotkaniu z Caroline Wozniacki 6:4, a na początku drugiej partii Dunka poddała mecz. Powodem była kontuzja prawej stopy.

Iga Świątek w turnieju WTA w Dubaju (źródło: Getty Images)

Świątek w tegorocznej edycji turnieju w Indian Wells przed czwartkowym meczem radziła sobie znakomicie. Pokonała w dwóch setach kolejno: Danielle Collins, Lindę Noskovą i Julię Putincewą. Ten ostatni mecz trwał niewiele ponad godzinę.
Teraz na drodze Świątek stała Caroline Wozniacki, Dunka polskiego pochodzenia, z którą liderka światowego rankingu grała raz (2019 rok w Toronto) i wygrała w trzech setach. Polka miała wówczas 18 lat, była na zupełnie innym etapie kariery.
Nie ulegało jednak wątpliwości, że niezwykle doświadczona rywalka zrobi wszystko, co w jej mocy, by pokrzyżować plany faworytce.

Iga Świątek - Caroline Wozniacki: ambitna Dunka, ale to za mało

Tak też było. Wozniacki postawiła się, grała agresywnie i precyzyjnie. Świątek psuła sporo piłek, jakby miała problemy z koncentracją. W efekcie Dunka przełamała i prowadziła 3:1. Sensacja? Nie, ale mała niespodzianka już tak. Po chwili nie zmarnowała swojego podania i było 4:1.
Świątek wzięła się do pracy, coraz częściej serwowała na ciało rywalki, co sprawiło, że tamta miała problemy z dobrym returnem. Ponadto podkręciła tempo i w siódmym gemie sama przełamała. Przegrywała już tylko 3:4, a następnie wyrównała.
- Ciśnij i biegaj, ciśnij i biegaj - podpowiadał trener Świątek Tomasz Wiktorowski.
Jego podopieczna posłuchała rady, choć rzeczywiście musiała się nabiegać, by wygrać dziewiątego gema, w którym dopiero przy czwartej okazji zdołała przełamać ambitną Dunkę. Jednak udało się i liderka światowego zestawienia stanęła przed szansą zamknięcia seta na swoją korzyść. Udało się przy pierwszej próbie. 6:4 dla Świątek.

Krecz Wozniacki

Trzeba jednak zaznaczyć, że od początku meczu Wozniacki zmagała się z urazem kostki, miała również problem z palcem. Przerwa medyczna pomogła tylko na chwilę.
Świątek szybko przełamała i prowadziła 1:0 w drugiem secie. Za moment Wozniacki zasygnalizowała, że nie jest w stanie kontynuować meczu.