Wygoniła trenerów z trybun. Kuriozalna sytuacja w meczu skandalistki

Akt. 19/01/2024, 06:55 GMT+1

Jelena Ostapenko przypomniała o swoim wybuchowym charakterze. Tym razem o Łotyszce zrobiło się głośno przy okazji starcia z Ajlą Tomljanović w drugiej rundzie Australian Open, gdy okazała brak szacunku członkom własnego sztabu szkoleniowego.

Ostapenko wściekła na swój team. Wygoniła trenerów z meczu

Do zdarzenia doszło w trzecim gemie decydującego seta, przy wyniku 1:1, 40:30 z perspektywy Ostapenko (10. WTA). Po kapitalnym zagraniu Łotyszka przełamała dobrze serwującą tego dnia Tomljanović (271. WTA) i objęła prowadzenie 2:1.

Wściekłość po wygranej akcji

Triumfatorka Rolanda Garrosa z 2017 roku zdobyła bardzo ważny punkt, ale chwilę później, nie pierwszy raz w karierze, a nawet w tym sezonie, zaskoczyła swoim nieeleganckim, wręcz obcesowym zachowaniem.
W pewnym momencie wymownym ruchem dłoni i głośnym okrzykiem zwróciła się w stronę publiczności. Jak się okazało, była wściekła na członków swojego sztabu, każąc im natychmiast opuścić lożę trenerską na John Cain Arena.
Ci spełnili żądania zawodniczki, co zarejestrowały kamery telewizyjne w trakcie przerwy między gemami.

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało wybuch złości u Ostapenko. Pewne jest to, że tenisistka pochodząca z Rygi wygrała trzecią partię 6:4 i awansowała do następnej rundy turnieju.
Jej kolejną rywalką będzie Wiktoria Azarenka (22. WTA).