Podpis Świątek na kamerze po wygranym meczu

Akt. 16/01/2024, 12:01 GMT+1

Iga Świątek mogła głęboko odetchnąć po wygranym spotkaniu z Sofią Kenin. Amerykanka postawiła jej trudne warunki, ale Polka zwyciężyła 7:6 (7-2), 6:2 i awansowała do drugiej rundy Australian Open. Po meczu nie kryła radości z triumfu, co udowodniła, podpisując się na jednej z kamer.

Podpis Świątek na kamerze po awansie do 2. rundy Australian Open

Kenin robiła wszystko, co w jej mocy, by sprawić niespodziankę i wyeliminować Świątek. Zwłaszcza w pierwszym secie tenisistka ze Stanów Zjednoczonych była bardzo groźna, ale w końcówce partii nie potrafiła utrzymać koncentracji i nerwów na wodzy, co Polka wykorzystała.
Natomiast drugi set, choć na początku wyrównany, padł łupem liderki światowego rankingu, która dwukrotnie przełamała doświadczoną rywalkę. Awans stał się faktem.

Nie kryła radości

Świątek, o czym wspomniała w pomeczowych wywiadach, jest zadowolona, że potrafiła poprawić swoją dyspozycję na przestrzeni dwóch setów, a zwłaszcza wygrać tie-break, co było kluczem do ustabilizowania gry. Zresztą radość z wygranej, a także z faktu, że przeszła pierwszą rundę w pierwszym turnieju wielkoszlemowym w sezonie, wyraziła poprzez podpis na jednej z kamer.
"Tak bardzo szczęśliwa, że mogę być w Melbourne. Dziękuję" – napisała.

Pierwsza przeszkoda w drodze po ewentualny triumf na kortach Melbourne Park została zatem pokonana. Drugą będzie wyeliminowanie Danielle Collins. Amerykanka w 1. rundzie poradziła sobie z Angelique Kerber 6:2, 3:6, 6:1.
Transmisje z meczów polskich tenisistów w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze