Cuda na korcie i owacja na stojąco. 16-latka szturmuje Australian Open

19/01/2024, 12:01 GMT+1

Mirra Andriejewa jedną z największych rewelacji trwającego Australian Open. 16-letnia Rosjanka awansowała do 4. rundy po pokonaniu Francuzki Diane Parry 1:6, 6:1, 7:6 (10-5), choć w decydującym secie przegrywała już 1:5 i musiała wybronić piłkę meczową.

Andriejewa awansowała do 4. rundy Australian Open

Urodzona w 2007 roku zawodniczka w seniorskim turnieju na kortach w Melbourne debiutuje. Wykazuje się mimo to na tyle klasą i jakością, że trema największych aren jej nie przerasta.

Owacja na stojąco na koniec

W zeszłym roku zagrała w trzech wielkoszlemowych turniejach - w każdym, pomimo stawiania dopiero pierwszych kroków w zawodowym tenisie, przechodziła pierwszą rundę. Najpiękniejszą historię napisała w Wimbledonie, gdzie awansowała do 4. rundy.
Teraz ma szansę rezultat ten poprawić w Australii. Za Andriejewą kolejny spektakularny mecz. Najpierw, w 2. rundzie, zszokowała szóstą w rankingu Ons Jabeur, z którą straciła zaledwie dwa gemy (6:0, 6:2). W starciu z Francuzką ładunek emocjonalny był już zgoła odmienny.

Mirra Andriejewa jedną z największych rewelacji trwającego Australian Open

Po dwóch setach, w których każda z zawodniczek przegrywała na zmianę po 1:6, nadszedł set trzeci. Tam pięć lat starsza Parry znalazła się już właściwie na autostradzie do kolejnej fazy turnieju - z sześciu otwierających gemów wygrała pięć, po czym nagle złapała wyraźną zadyszkę. A Rosjanka wręcz przeciwnie - od stanu 1:5 wygrała pięć kolejnych gemów, po drodze, jeszcze przy 3:5, broniąc piłkę meczową.
O wszystkim zdecydował już super tie-break, w którym rosnąca z zagrania na zagranie młodziutka zawodniczka triumfowała 10-5 i po ostatniej piłce mogła w geście radości krzyknąć na cały głos. Kibice zgromadzeni na Court 3 docenili niewiarygodny powrót tenisistki, jej zwycięstwo puentując gromkimi brawami i owacją na stojąco. Czyżby na naszych oczach rodziła się nowa gwiazda światowego tenisa?
W kolejnej rundzie Andriejewa zagra z lepszą z pary Storm Hunter - Barbora Krejcikova. I absolutnie nie stoi w pojedynku tym na straconej pozycji. Oglądaj w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze.

Mirra Andriejewa - Diane Parry 1:6, 6:1, 7:6 (10-5)