Niespodzianka w Australian Open. Nastolatka wyrzuciła faworytkę

17/01/2024, 06:45 GMT+1

Tunezyjka Ons Jabeur poza Australian Open. Rozstawiona z numerem szóstym tenisistka z Afryki przegrała w drugiej rundzie turnieju z 16-letnią Mirrą Andriejewą. Rosjanka wygrała zaskakująco gładko 6:0, 6:2. Pojedynek trwał tylko 56 minut.

Ons Jabeur za burtą Australian Open 2024

Dla urodzonej 29 kwietnia 2007 roku Andriejewej to dopiero czwarty występ w fazie głównej imprezy wielkoszlemowej - zadebiutowała we French Open 2023.
Środowe zwycięstwo jest jej pierwszym w pojedynku z rywalką z czołowej dziesiątki światowego rankingu.
Jabeur, trzykrotna finalistka turniejów wielkoszlemowych (Wimbledon 2022 i 2023, US Open 2022), zaprezentowała się znaczniej poniżej swoich możliwości. W trwającym zaledwie 54 minuty meczu popełniła 24 niewymuszone błędy.

Zdenerwowana, ale tylko przed meczem

Natomiast utalentowana Rosjanka (47. na liście WTA) pokazała dojrzały jak na swój wiek tenis, choć - jak przyznała - miała przed wyjściem na kort tremę. Jabeur to bowiem tenisistka, na której się wzoruje.

Ons Jabeur poza Australian Open

- Byłam bardzo zdenerwowana przed meczem, ponieważ Ons już od dawna bardzo mnie inspiruje jako zawodniczka, swoim sposobem grania - przyznała Andriejewa tuż po zwycięstwie, dodając jednak, że w trakcie spotkania trema szybko minęła.
- W pierwszym secie pokazałem niesamowity tenis. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego po sobie. Chciałam po prostu wyjść i zagrać na tym dużym korcie, cieszyć się tenisem, cieszyć się tą chwilą. I tak zrobiłam - dodała.
Mirra Andriejewa była w szoku po zwycięstwie
To jeden z niewielu środowych meczów, które mogły odbyć się zgodnie z planem dzięki zadaszeniu obiektu.
Z powodu opadów deszczu w Melbourne spotkania na kortach bez dachu były opóźnione. Początkowo o godzinę, ale to już uległo sporym zmianom.
Wczesnym rankiem czasu polskiego na korcie 1573 Arena - w trzecim środowym spotkaniu na tym obiekcie - miała wystąpić singlistka Magdalena Fręch, której rywalką jest rozstawiona z numerem 16. Francuzka Caroline Garcia.
Ten pojedynek również rozpocznie się znacznie później, prawdopodobnie około godziny 8 polskiego czasu.