Niemcy spakowali Hurkacza. Odpadł z Toronto także w deblu

12/08/2023, 08:48 GMT+2

Hubert Hurkacz po porażce w trzeciej rundzie singla z Carlosem Alcarazem zakończył również rywalizację w grze podwójnej w Toronto. W ćwierćfinale w parze z Chorwatem Mate Paviciem ulegli 5:7, 3:6 Niemcom Kevinovi Krawietzowi i Timowi Puetzowi.

Hurkacz pokonał Bublika w 1. rundzie turnieju w Toronto

Mecz, który zakończył się późno w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu, był emocjonujący tylko w pierwszym secie. W drugim Niemcy, debel nr 6 w tym turnieju, szybko uzyskali przewagę (prowadzili 3:0, 4:1, 5:2) i nie oddali jej do końca. Całe spotkanie trwało godzinę i 13 minut.

Na jednej niespodziance się skończyło

W poprzedniej rundzie Polak w parze Chorwatem sprawili niespodziankę, eliminując najwyżej rozstawionych Holendra Wesleya Koolhofa i Brytyjczyka Neala Skupskiego. Zwyciężyli wówczas 6:7 (2-7), 7:6 (7-2), 10-5.
26-letni wrocławianin występował w Toronto również w singlu, gdzie był rozstawiony z piętnastką. Dotarł do 3. rundy, w której przegrał po zaciętym pojedynku z liderem światowego rankingu Hiszpanem Carlosem Alcarazem 6:3, 6:7 (2-7), 6:7 (3-7).

Turniej ATP 1000 w Toronto - wynik ćwierćfinału gry podwójnej:

Kevin Krawietz, Tim Puetz (Niemcy, 6) - Hubert Hurkacz, Mate Pavić (Polska, Chorwacja) 7:5, 6:3