"Jak można tak źle grać w tenisa?". Sensacyjna porażka i wściekłość Alcaraza

Mariusz Czykier

12/08/2023, 09:25 GMT+2

Lider rankingu tenisistów Carlos Alcaraz przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Toronto z Amerykaninem Tommym Paulem 3:6, 6:4, 3:6. Z imprezą pożegnał się również rozstawiony z dwójką Daniił Miedwiediew, pokonany przez Australijczyka Alexa De Minaura 6:7 (7-9), 5:7.

Skrót meczu Alcaraz - Paul w ćwierćfinale turnieju w Toronto

To było trzecie spotkanie Alcaraza z Paulem i druga porażka aktualnego lidera rankingu ATP. Amerykanin lepszy okazał się przed rokiem, również w kanadyjskim turnieju w Montrealu.

"Jak można tak źle grać w tenisa?"

Hiszpanowi, który w poprzedniej rundzie wyeliminował - również nie bez problemów - Huberta Hurkacza, tym razem od początku meczu gra zupełnie się nie układała.
Po przegranym pierwszym secie uderzył rakietą w ławkę i zwrócił się w stronę swojego sztabu szkoleniowego, rozpaczliwie szukając pomocy.
- Nie mogę grać aż tak źle - mówił. - Jak mogę mieć tak mało "czucia"? Jak można tak źle grać w tenisa? - powtarzał wyraźnie zdenerwowany.
W drugiej partii odzyskał nieco pewności siebie i wygrał 6:4, ale w decydującym secie górą był Amerykanin, który o finał zagra z Włochem Jannikiem Sinnerem.

Pozycja Hurkacza zagrożona

Wyeliminowanie Alcaraza to niejedyna niespodzianka ćwierćfinałów w Toronto.
Wcześniej sensację sprawił również De Minaur, wyrzucając z turnieju Miedwiediewa. W półfinale jego rywalem będzie Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina, który w przypadku wygranej i awansu do finału wypchnie Hurkacza z pierwszej dwudziestki rankingu.