Shelton świętuje w Tokio. Pierwszy tytuł w karierze

22/10/2023, 12:07 GMT+2

Ben Shelton triumfatorem turnieju ATP 500 w Tokio. W niedzielnym finale 21-letni Amerykanin pokonał Rosjanina Asłana Karacewa 7:5, 6:1. To pierwszy tytuł w jego karierze.

Shelton wygrał 1. seta w meczu z Filsem w Laver Cup

Finał imprezy rozgrywanej w Ariake Tennis Forest Park nie miał murowanego faworyta. Większe szanse dawało się wyżej notowanemu Sheltonowi, który wygrał jedyny wcześniejszy mecz z Karacewem podczas tegorocznego US Open.

Decydujące przełamanie w pierwszym secie

I rzeczywiście, Amerykanin w zaciętym pierwszym secie obronił jedynego brejkpointa i zadał decydujący cios, przełamując na 6:5. Jak się okazało, był to moment decydujący o losach całego spotkania i tytułu.
Drugi set toczył się pod dyktando Sheltona, który rozstrzygał na swoją korzyść kolejne zacięte gemy. W efekcie zwyciężył 7:5, 6:1 i cieszy się z pierwszego tytułu w karierze.
W poniedziałek Amerykanin zamelduje się na 14., najwyższym w karierze, miejscu w rankingu ATP.
W Tokio rywalizował też Hubert Hurkacz, ale odpadł już w pierwszej rundzie.