ATP Masters 1000 Rzym 2024. Tommy Paul kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. W 1/8 finału pokonał Miedwiediewa

Mariusz Czykier

14/05/2024, 19:47 GMT+2

Amerykanin Tommy Paul (16. ATP) wygrał 6:1, 6:4 z rozstawionym z nr 2 Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem w meczu 4. rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W ćwierćfinale będzie rywalem Huberta Hurkacza, który chwilę wcześniej wyeliminował z imprezy Argentyńczyka Sebastiana Baeza - 5:7, 7:6 (7-4), 6:4.

Tommy Paul awansował do 4. rundy US Open

Paul na pokonanie byłego lidera listy ATP potrzebował godziny i 14 minut. Szczególnie łatwo rozprawił się z Rosjaninem w pierwszym secie, chociaż to Miedwiediew rozpoczął mecz od przełamania. Okazało się jednak, że był to jego jedyny wygrany gem w tej partii. W niespełna pół godziny Paul trzykrotnie przełamał serwis rosyjskiego tenisisty i z dużą pewnością siebie rozpoczął drugiego seta.
Tu nie było już tak łatwo. Podobnie jak wcześniej przy pierwszym podaniu został przełamany, ale potem dwukrotnie wygrywał gemy przy serwisie Rosjanina. To wystarczyło, by wyeliminować ubiegłorocznego triumfatora imprezy w stolicy Włoch już w czwartej rundzie turnieju.
W ćwierćfinale Paul trafi na Hurkacza, który w znakomitym stylu pokonał Baeza.

Remisowy bilans

Dotąd grali przeciw sobie dwukrotnie. W 2021 roku w halowym "tysięczniku" w Paryżu górą był Polak, w ubiegłorocznym turnieju w Indian Wells Amerykanin wyrównał bilans ich pojedynków.
Mecz Hurkacz - Paul odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek.

Tommy Paul - Daniił Miedwiediew 6:1, 6:4